2017'de İletken Mürekkepler: Sonraki Büyük Şeyler

- Feb 28, 2017-

F4.jpg İletken mürekkep endüstrisi hâlâ bir sonraki büyük şeyi arıyor. Çekirdek hacim pazarlarındaki olumsuz rekabet baskısı birçok tedarikçinin yeni fırsatlar aramasını sağlamıştır. Yaygın strateji, mümkün olduğunca geniş bir ürün portföyüne sahip olmak, çok sayıda gelişmekte olan pazara sunmak, mümkün olduğu kadar çok müşteri geribildirimi toplamak ve erken bir tarihte değer ağları kurmaktır.

Tedarikçiler artık birbirlerini yoğun şekilde izliyorlar ve farklılaşan ürünlerin hızla farklılaşmasına ve bunun sonucunda farklılaşmaya neden oluyorlar. Tedarikçileri bir kenara itiyor: bir yandan, teknolojileri şirket içinde mükemmelleştirmek için uzun süre gizli tutmak istiyorlar, ancak öte yandan, yeni pazarlarda müşterilerin geri bildirimlerini almak isteyecekleri için piyasaya erken almaları gerekiyor. Ne liyakat rakamları ne de müşteri ihtiyaçları bilinmemektedir.

Tüm bunlara rağmen, endüstri 2013-2016 döneminde kendisini yenilemek istediği birçok yeni uygulama alanı tespit etti. Bu nedenle birçok cephede izleme aşamasında. Bu yazıda, çok yönlü ortaya çıkan sektörlerde kaydedilen ilerlemeyi kısaca özetleyip, aynı zamanda en son modaya uygun yeni uygulama alanlarını da tanımlayacağız. Uygulamaların belirli bir önem sırasına göre listelendiğini unutmayın.

Mevcut en yeni teknolojileri içeren iletken mürekkep endüstrisi ile ilgili ayrıntıları öğrenmek ve mevcut 24 ve yeni ortaya çıkan uygulamaları değerlendirmek için İletken Mürekkep Piyasaları 2017-2027: Tahminler, Teknolojiler, Oyuncular hakkındaki raporumuza bakın. Bu rapor, endüstri referansımız haline gelen otoriter ve kapsamlı raporumuzun en güncel versiyonudur.

Fotovoltaik (PV): PV endüstrisi fırınlama tipi macunların ana hacmi / gelir sürücüsü olmaya devam edecektir. Endüstri kendisini uzun vadeli eğilimlerinden kurtarmayacaktır: Kg başına düşük maliyetler ve gofret başına gümüş tüketimini düşürmek için artan yenilik. Genel olarak, 2017 yılının Çin'de gümrük tarifelerinde beklenen sona erme nedeniyle ilk yarı patlamaya tanık olacağı bir yıl olacağını umuyoruz; Japon maker (ler) in baskınlığı kırılmasa da, çeşitlendirilmiş bir toz tedarik tabanına doğru eğilimin sürdüğü yıl; Ve güneş enerjisi endüstrisindeki 140 milyar dolarlık Çin yatırımının, bir başka büst dönemi endişesini ortadan kaldıracağı yıl.

Dokunmatik ekran elektroniği: Bu endüstri, maliyeti ve çerçeveyi daraltma baskısı ile hareket etmektedir. Fotür iyileştirilebilir ve lazer kesimli mürekkepler, standart polimer kalın filmlerin (PTF) yerine geçerek çizgi genişliği-aralık (L / S) oranlarının 20um veya altına düşmesine yol açtığından, son iki yılda bu endüstri bir adım değişikliği yaşadı. Bu eğilimler devam edecek ve aşındırma ve baskı çözümleri arasındaki rekabet daha da yoğunlaşacaktır. Genel olarak, 2017'nin tedarikçinin foto iyileştirilebilir ve lazer kesiminde eksikliklerin tamamlanması ve her yerde marj kaybına ve ekran baskısının ötesinde yeni süreçlerin daha ciddiye alındığı yıl olacağını umuyoruz.

In-mold electronics (IME): IME'deki sahne arkasındaki ilgi, güçlü kalır. İlk ürün dalgası piyasaya sürülmeye, değer ağlarının geliştirilmesine, hacim üreticilerinin her zamankinden daha fazla nişanlı olduğuna ve malzeme setinin iletken mürekkeplerin ötesine geçip şeffaf iletken filmler, sensörler, aktuatörler vb. Içermesine neden olduğunu belirtti. Genel olarak, IME uygulamalarının yıllarca açılıp kapanmaya başlandıktan sonra sonunda büyüdüğü 2017 yılını bekliyoruz.

EMI ekranlama: EMI ekranlama yeni ilgi alanı olarak ortaya çıkıyor. Doğrudan EMI korumalı koruma içeren fişlerin önümüzdeki yıllarda hızla artması bekleniyor. Yarışma, püskürtme ve mürekkep püskürtme arasında olacak ve mürekkepler arasında rekabet, diğerleri daha düşük maliyetler sunarken diğer yandan nano mürekkeplerle inceltilmiş olarak parçacık boyutunda olacaktır. Genel olarak, 2017'in tedarikçilerin pazar ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi toplamaları, potansiyel müşteri ilişkileri kurmaları ve çeşitli yeni yeterlilik süreçlerine başlama yılı olacağını düşünüyoruz.

Elektronik tekstil (e-textiles): Piyasadaki veya son aşamadaki prototipleme aşamasındaki gerilebilir macunların sayısı artmaktadır. İki yıl kadar önce sadece birkaç tedarikçi bu mürekkepleri teklif etti, ancak şimdi birçok kimliği göstermiştir. Elektronik tekstil değer zinciri halen zayıf, fiyatlar halen çok yüksek ve mürekkepler genelde iletken iplikler gibi alternatif çözümlerle rekabetle karşı karşıya. Genel olarak, 2017 yılının mürekkep temelli daha fazla elektronik tekstil ürününün piyasaya sunulduğu yıl olmasını bekliyoruz; Hacimlerin az kaldığı yıl; Ve e-tekstil endüstrisinin tamamı büyük başarı hikayelerine daha yakın bir yıl geçirdi.

Uyumlu yazdırma: Aerosol ve diğer temassız baskı işlemleri şimdi 3B nesnelerdeki antenleri ve diğer iletken izleri yazdırmak için önemli bir yarışmacıdır. Üretim kapasitesi şu anda endüstride, özellikle Asya'da mevcut. Birçok malzeme tedarikçisi de bu süreçle ürünlerini nitelikli hale getirdi, ancak son kullanıcılar düşük sıcaklık tavlamasında özellikle iletkenlik seviyeleri bakımından aşırı vaat ve yetersiz teslimatın çoğunu bize söylemektedir. Genel olarak, 2017 yılının, son tüketici elektroniği pazarlarındaki potansiyel zorluklara rağmen, daha fazla artan malzeme geliştirmenin ve hacim satışlarının artacağını bekliyoruz.

Baskılı şeffaf iletken filmler: Teknolojik gelişmeler, çizgi genişliği 5um'un altındaki yüksek performanslı basılı metal örgü filmlerin kullanıma sunulması aşamasında. Bu gelişmeler, hala dar web boyutlarına veya yüksek maliyetlere sahip pilot aşamadadır, ancak giderek daha maliyet-duyarlı endüstrideki diğer metal örgü süreçleri için uzun vadede bir risk oluşturmaktadır. Birkaç gümüş nanopartikül TCF teknolojisi, şirketin iflasları ve nakit akışı sorunları nedeniyle ticari momentumunu kaybetti, ancak yeni romanlar yerini almaya başladı. Genel olarak, 2017 yılının metalik metal örgü çözümlerinin teknoloji olgunluğu merdiveni boyunca ilerlediği ancak ticari bir etki yaratmayacağı bir yıl olmasını bekliyoruz.

Otomotiv: Otomotiv sanayii, uzun vadeli öngörülebilir gelir hatlarıyla pasta tedarikçileri için çekici bir pazar olmaya devam edecektir. Baskılı koltuk doluluk algılayıcıları, bilgi-eğlence modülleri için baskılı kapasitif sensörler veya koltuk ısıtıcıları gibi uygulamalar büyük oranda ilerlemelerine devam edecektir. Polikarbonat alt tabaka üzerinde porselen köpüklerin geliştirilmesi ve ticari olarak basılan çabalar yoğunlaşacaktır. Genel olarak, 2017 yılının otomobil iç mekanları için IME başvurularının duyurulacağı ve pencere buz çözücü için basılı metal örgünün ana OEM'lerin erken aşamadaki teknoloji yol haritalarında görüneceği yıl olacağını da umuyoruz.

Elektronik tekstillerin ötesinde gerilebilir mürekkepler: Esnek mürekkepler, esnek / gerilebilir devre kartları veya tıbbi cihazlar gibi e-tekstillerin dışındaki uygulamalarda da kullanılabilir. Esnek, yüksek esnekliğe sahip veya gerilebilir devrelerde, baskılı devreler, sınırlı iletkenlik, perde çözünürlüğü ve lehimlenebilirlik gibi olağan eksikliklerinden muzdarip olmalarına rağmen işlevsellik sağlayabilir. Tıbbi cihazlarda, özellikle uzun ve gergin bağlantılar, kullanım kolaylığı için gerek duyulduğunda, basılı hatların avantajı olabilir. Genel olarak, mevcut olmayan basılı FPCB'lerin egemen olmaya devam ettiği 2017 yılını bekliyoruz.

3D baskılı elektronik (3DPE): 3DPE'yi, iletken mürekkep alanında yenilikçi bir fırsat cephesi olarak tanımladık. 3DPE'nin arkasındaki fikir, plastiklerin 3D baskısını, iletken mürekkeplerin baskısıyla birleştirerek gömülü devrelerle özelleştirilmiş 3D şekiller yaratmaktır. Bu, 'akıllı' nesnelerin tasarımını ve 3D baskısını sağlayacaktır. Yenilik yapma olanağı, daha düşük iletkenlikteki mürekkeplerin ve çeşitli plastik yüzeylere iyi yapışmanın sağlanması içindir. Genel olarak, 2017 yılının piyasaya tanıtılan daha fazla 3DPE ekipmanı ve bu pazara yönelik mürekkep ürünlerinin duyurusunu gördüğümüz yılda olacağını bekliyoruz.

Basılı PCB: Aslında basılmış PCB'ler 2016'da yenilenerek ilgi gördü. Bu hem pazardaki hobi ve profesyonel amaçlara yönelik, mürekkep püskürtmeli tek, çift ve çok katmanlı PCB'lerdeki artan çabalar sayesinde oldu. PCB'lerin yapımında basılı-levha yaklaşımının kullanımı, çoğunlukla Japonya ve Kore'de olmak üzere pek çok şirket tarafından ince ayarlanmaktadır. Teknoloji daha önce olduğundan daha olgunlaşmış ancak maliyet avantajları henüz onu daha olgun, daha güvenilir ve daha yüksek hacimli yerleşik teknolojiye çekici bir alternatif yapmak için yeterli değil. Genel olarak, 2017 yılının hobi / DIY PCB yazıcılarındaki hype'in sakinleşeceği, profesyonel çok katmanlı PCB yazıcılarının yavaş ve küçük ölçekli pazar penetrasyonlarına devam edeceği bir yıl olacağını umuyoruz. Baskı plakasındaki teknoloji ilerlemesi, başta Asya laboratuvarlarında olmak üzere, önemli ticari tanıtımlar olmaksızın arka planda da devam edecektir.

Baskılı transistörler ve bellek: Baskılı transistör ve bellek, bazı açılardan eski bir uygulama fikridir. Basılı transistörler vaatlerini yerine getirmede başarısız oldu. Ancak şimdi, özellikle Japonya'dan gelen teknoloji ilerlemesi, konuyla ilgilenmeye yetecek kadar vaat ediyor. Burada dar çizgilere ince baskı yapılması gerekecek. Basılı bellek de yıllarca yarı ticari üretimde olmuştur ve şimdi verimin etrafındaki sorunlar daha iyi ele alınmıştır. Genel olarak, 2017'yi, baskılı transistörlerin ve belleğin benzersiz uygulamaları için arama devam ettiği ve mürekkep tedarikçilerinin tekliflerini daha iyi özelleştirmek için mürekkep tedarikçileriyle daha meşgul hale geldiği yıl olacağını umuyoruz.

Büyük alan LED aydınlatma dizileri: Büyük alan LED dizilerinin basılmasıyla ilgili ticari faaliyetler başlamaya başlamıştır. Teknoloji üssü son 4-5 yıldır yapıyordu. Şimdi, zincirin üst kısmındaki şirketlerin malzeme tedarikçilerinden daha fazla son kullanıcı ilgisi ve daha yaratıcı çaba var. Teknoloji gereksinimleri basit ancak basılı olmayan çözümler, yüksek iletkenliğe ve daha düşük güç tüketimine dayalı bir zorluk oluşturuyor. Dolayısıyla genel olarak, 2017 yılının satışlarımızın bu yıl arttığı yıl olmasını bekliyoruz.

Raporumuzda ayrıntılı olarak ele aldığımız iletken macunlar için geliştirilmekte olan çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Örnekler geniş alan algılama dizileri / sistemleri, pil paketi ve bitki ısıtıcıları, frekans seçimli pencereler ve daha pek çok faktörü içerir. Lütfen, Conductive Ink Markets 2017-2027: Tahminler, Teknolojiler, Oyuncular bu piyasalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için yayınımıza bakınız.

Bir çift:Teen, Mikropları Uzaklaştırmak İçin Bir Daldırma Yazıyor Sonraki:Sol-elli ve Sağ El Nanoyapılarının Oluşturulması İçin Basit Etme Tekniği