İnorganik Bileşik Bıleşık

- Jun 28, 2017-

Magnezyum sülfat heptahidrat, magnezyum bileşiği, İnorganik Bileşik ishal isi tuzu, kükürt acı, ishal tuzu, çatal tipi MgSO4 · 7H2O, İnorganik Bileşik 246.47 göreceli molekül kütlesi, beyaz veya renksiz küçük oblik ve eğik sütun kristalleridir, Kokusuz, serin Ve hafifçe acı, suda çözünür, etanolde az çözünür, 48.1 ℃'nin altında nemli havada kararlı, sıcak kuru havada kolay; 48.1 ℃ üzerinde İnorganik Bileşik, bir kristal su kaybetti, magnezyum sülfat hekzahidrat olur ve sıcaklık değişiklikleri yavaş yavaş susuz magnezyum sülfat içine suyun kristalleşmesini kaldıracaktır. Magnezyum sülfat heptahydrate önemli bir inorganik kimyasal ürünler, İnorganik Bileşik çok geniş bir alanı kullanır, sanayi, tarım, gıda, ilaç ve diğer endüstrilerde kullanılabilir.

1, yem sınıfı magnezyum sülfat heptahidrat magnezyum yem katkı olarak kullanılabilir, magnezyum sülfat çok önemli bir gübre, çünkü bitkiler için zengin bir beslenme sağlayabilir;

2, tıbbi grade magnezyum sülfat heptahidrat katartik, doymuş çözüm topikal kaplama, anti-inflamatuar, şişme, detoksifikasyon, analjezik etkisi için kullanılabilir ve merkezi sinir sistemi, anti-spazm rolü inhibe;

3, endüstriyel sınıf magnezyum sülfat heptahydrate baskı ve ince pamuklu kumaş, pamuk, ipek ağırlık ajanı, ahşap ürünler, dolgu boyama için kullanılabilir; Endüstriyel atıksu arıtımı, atık suyun bir kondensat haline getirilmesi ve kanalizasyon standartlarına uyması için sedimantasyon.

4, mikrobik endüstrisinde, magnezyum sülfat heptahidrat, orta derecede katkı maddesi olarak kullanılabilir, kaynar su magnezyum ekleyin, fermantasyon sırasında besin kaynağı yapın.

5, manyezit sanayi, magnezyum sülfid çimento magnezyum çimento malzemesi, ana hammadde olarak magnezyum sülfata, böylece değiştiricinin çeşitleri olarak magnezyum sülfür çimentoya magnezyum sülfat çözeltisi. Magnezyum sülfat ve magnezyum oksit karışımı karıştırılarak, magnezyum yapıştırılmış malzeme ürünlerinin oluşumu.

Bu kükürt magnezyumun kalitesi HG / T 2680-2009'un gerekliliklerini karşılamalı ve görünüm kalitesi, HG / T 2680-2009'da 5.1'in gerekliliklerini karşılamalıdır. İnorganik Bileşik Bu standard, endüstriyel magnezyum sülfatın gereksinimlerini, test yöntemlerini, muayene kurallarını, işaretlemesini, etiketlenmesini, paketlenmesini, taşınmasını ve depolanmasını belirtir.

Hücrelerdeki su varlığı serbest sudur ve kombine su, su ve diğer maddelerle birlikte hücre yapısının önemli bir bileşenidir, İnorganik Bileşik yaklaşık% 4.5'lik bir oranda muhasebeleştirir; Serbest su, iyi bir hücre çözücüsüdür, ayrıca doğrudan biyokimyasal reaksiyonlara, İnorganik Bileşik'e katılabilir, aynı zamanda besin maddelerini ve atıkları da nakletebilir. Sonuç olarak, çeşitli organizmaların tüm canlı faaliyetleri sudan ayrılamaz.

İyonik halde bulunan inorganik tuzların çoğu, içeriği çok küçük olmasına rağmen İnorganik Bileşik olmakla birlikte birçok önemli rolü vardır: Bazı inorganik tuzlar, hücre içi bileşiklerin bazı önemli bileşenleri olup, Fe, hemoglobin ana bileşenidir, İnorganiktir Bileşik Mg Klorofil moleküllerinin gerekli bir bileşenidir; Hücrelerin ve organizmaların bakımı için birçok inorganik tuz iyonu yaşam aktivitelerinde önemli bir yere sahiptir, İnorganik Bileşik, kan kalsiyum içeriği çok düşük olduğundan konvülsiyonlar görülür; Hücre asidini ve alkali dengesini korumak için inorganik tuzlar da önemlidir.


Bir çift:Gümüş Nanopartikül Duyarlılığı Sonraki:Tedavinin Gümüş Nitrat