İnorganik bileşik güçlü oksitleyici

- Aug 08, 2017-

İnorganik bileşikler genellikle yanmaz veya daha yüksek tutuşturmak, inorganik bileşik dağılması çözünür, çözünür, zor tahammül etmek, çözünmez, ama genellikle çözünürlük organik madde fazlası. Ancak, inorganik bileşikler, karmaşık, ortada bir yasa yok tam olarak özetlenebilir inorganik bileşik sayısı birçok türü vardır. Çalışmada, belirli malzeme değerlendirilmelidir.

Organik bileşikler esas olarak karbon (zinciri) bileşikleri (dışında karbon monoksit, karbon dioksit, karbonat, vb), birkaç basit karbonlu bileşikler de dahil olmak üzere adlandırılır. İnorganik bileşiktir hayvanlar ve bitkiler, kömür, petrol, doğal gaz, ama esas olarak yapay sentezi, tarafından Moleküler yapısına göre ayrılabilir, düz zincir bileşikleri, döngüsel bileşikler ve oluşur kompleksleri ayrılabilir. Fonksiyonel gruplar göre bu ve benzeri hidrokarbonlar, alkoller, aldehitler, asitler ayrılmıştır. İnorganik bileşik karşılaştırıldığında inorganik bileşikler, organik bileşikler, genel geçici, erime noktası ve kaynama noktası düşük, yavaş reaksiyon, organik çözücüler çözünen kesme yakabilir.

İnorganik bileşikler genellikle (organik) karbon, inorganik bileşik dışında inorganik bileşikler olarak adlandırılır aynı zamanda karbon monoksit, karbon dioksit, karbonat, inorganik bileşik inorganik bileşikler büyük çoğunluğu sınıflandırılabilir vb oksit, asitler, alkaliler ve tuzları dört kategorinin.

İnorganik bileşiklerin adlandırılması özlü ve tam temsiller kompozisyon ve adlandırılmış madde yapısı amacı. Bu öğe, inorganik bileşik kök veya madde, inorganik bileşik ve "kimyasal edat" ifade etmek için Bankası adını kullanımı gerektirir (isim işlevi) madde her bileşenin bağlantı ifade etmek için.

Renksiz kokusuz gaz, ekşi, (hacim oranı 1:1), suda çözünür karbonik asit oluşumu bir parçası. Gaz karbon dioksit ve alkali-yapım sanayi ve şeker endüstrisinde, inorganik bileşik Çelik dökümler ve kurşun ve beyaz imalatı Şoklama için kullanılır. Karbon aşırı hava veya mermer, kireç taşı, kalsine Dolomit veya asit etkisi ile tarafından Yakılan, kireç, fermantasyon ve diğer sanayi yan ürünleri. Karbon dioksit genellikle değil yanmak ve yanma desteklemiyor, oda sıcaklığında yoğunluğu hava daha, biraz daha büyük, ısıtmalı genişleme ilk kez bir yangın söndürme aracı kullanılan, toplanacak. İnorganik bileşik karbon dioksit sera içinde gübre olarak yaygın olarak kullanılan yeşil bitki fotosentez için vazgeçilmez bir hammadde değil. Kuru buz gibi bilinen katı karbondioksit yüceltilmiş, inorganik bileşik ve böylece yapay yağış gibi bir soğutucu olarak kullanılan ve genellikle duman yapmak için koreografi içinde kullanılan ısı bir sürü emebilir.

Saf sülfürik asit ki bir renksiz ve tatsız yağı gibi sıvı, ısı, çok sayıda dağılması yüksek kaynama noktasına zor uçucu asit, suda çözünür, inorganik bileşik herhangi bir oranında su ile karışık olabilir. Su emme, inorganik bileşik dehidratasyon, güçlü oksidasyon, uçucu, asit ve istikrar için kimyasal özellikleri.

Sülfürik asit, renksiz kokusuz şeffaf sıvı sulandırmak. Karşılık gelen sülfat ve su, inorganik bileşik üretmek için oksit en metaller (bakır daha aktif) ile reaksiyon kimyasal özelliği ise ve asit iyonları oksidasyonunu sülfat iyonları, ilgili sülfat üreten zayıf ve zayıf asit; karşılık gelen sülfat ve hidrojen, inorganik bileşik üretmek ve protein, hidroliz üreten şeker alkali reaksiyon ve Isıtma koşul altında polisakkarit ile tepki.


Bir çift:İnorganik bileşik özellikleri ve anlamları Sonraki:Gümüş nanopartikül çevre güvenliği