İnorganik bileşiktir kullanmak çok geniş

- Sep 27, 2017 -

Flor güçlü aşındırıcı ve rahatsız edici gaz ve amonyak, metal ve diğer tepkiler şiddet ile açık sarı yeşil olduğunu. Doğa kez inorganik veya organik bileşikler, florür esas olarak gelen florit, cryolite, apatit huzurunda.

Flor ve onun bileşikleri sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Eczacılık, tarım ilaçları, inorganik bileşik gazları ile çalışmaktadır, organik reaksiyon Katalizörler, ahşap koruyucu, fluoroplastics ve fluororubins, vb cam üretimi için hafif sanayi üretimi için kimya endüstrisinde kullanılır, emayeler ve cam gravür malzemeleri, inşaat malzemeleri, cila; Demir dışı metal ayıklama, demir ve çelik, özel kaynak, elektrot dış üretim eritme için inorganik bileşik Metalurji Sanayi; Savunma Sanayi roket sistemi yüksek enerjili yakıt üretimi için.

Akut zehirlenme: florür zehirlenmesi gaz veya buhar, yüksek konsantrasyonda üretimin hemen neden göz, burun ve solunum yolu irritasyon belirtileri, öksürük, faringeal yanan, inorganik bileşik göğüs gerginlik ve benzeri. Ağır vakalarda kimyasal pnömoni, pulmoner ödem ya da refleks boğulma oluşabilir. Hidroflorik asit deri veya mukoz maruz burns neden olur.

Kronik etkileri: uzun süreli maruz kalma florür neden olabilir endüstriyel florür hastalığı, erken bel, bacak, omurga ve diz ağrısı, baş dönmesi, kulak çınlaması, üst şişkinlik ve diğer belirtiler, omurga, eklem ağrısı, şiddetli vakalarda kemik tarafından takip ve ortak etkinlik sınırlı, iskelet malformasyonlar. Sık sık temas ile florür düşük konsantrasyonlarda, kronik rinit, Farenjit, bronşit ve aşındırma, diş oluşabilir hidroflorik asit cilt yanıkları neden olabilir.

1. akut florür zehirlenmesi inhalasyon zehirlenmesi, inorganik bileşik hemen çıkarmak belgili tanımlık hava kirliliği sahne, oksijen, dinlenme ve sıcak, hava yolu açık tutun ve aktif gırtlak ödemi engellemek ve pulmoner ödem oluştu. Gastrik mukoza korumak için sözlü zehirlenmesi, zamanında kusma, Gastrik lavaj ve sonra ağız sütü, soya sütü. Adrenal glukokortikoid ikincil enfeksiyonu önlemek için su ve elektrolit dengesini korumak için erken, yeterli, kısa süreli kullanımı olabilir. Zamanında, inorganik bileşik yeterince kalsiyum esastır mevcut % 10 kalsiyum glukonat çözüm 10 ml tekrarlanan ~ 20ml intravenöz enjeksiyon, günde 2 kez ~ 3 kez, uygun magnezyum ek süre.

2. endüstriyel florür hastalık beslenme, vitamin takviyeleri, güçlendirmek uygun olabilir ve semptomatik tedavi verilir.

3. hidroflorik asit yanığı bol su veya serum sulama, genellikle az 30 dk sonra hemen yakar. Kullanılan % 10 kalsiyum glukonat çözüm veya Kalsiyum klorür çözümü yerel iliklerine kadar ıslak kompres, enjeksiyon olabilir. Şiddetli ağrı, kısmen kapalı olabilir prokain ile. Blisterler, inorganik bileşik nekroz, vb, cerrahi tedavi vermek için zamanında görünür. Göz burns serum zamanında olmalıdır veya daha fazla 15dk durulama mobil su, ağrıyı hafifletmek ve antibiyotikli damla kullanın için % 0,5-1 kokain göz damlası ve alternatif göz damlası deksametazon göz damlası. Kalsiyum takviyesi kalsiyum, genellikle % 10 kalsiyum glukonat çözüm intravenöz enjeksiyon ile duruma göre. Hafif hastalarda oral prednizon 10mg, inorganik bileşik günde üç kez, bir kez her 3d olabilir ~ 5d; ağırlık, deksametazon 10mg günlük intravenöz infüzyon ~ 20mg, bir kez her 3d ~ 5d.

Havalandırma, ulusal standart doğrultusunda bu florid konsantrasyonu sağlamak için inorganik bileşik güçlendirmek. Emanet eğitim, sıkı kişisel koruma güçlendirmek. Sınav döneminde önceden iş 1 yıl fizik muayene 1, kontrendikasyonları önlemek için.


Bir çift:İnorganik bileşik rolü Sonraki:İnorganik bileşik açıklama