Düşük sıcaklık yüksek iletken gümüş mürekkep için esnek elektronik sinterleme

- Jan 16, 2017 -

Reserchers oluşan bir ekip bir saf sentez yordam bir dayanıklı, parçacık bırakmayan ve düşük sıcaklık gümüş sinterleme organik habercisi (SOP) mürekkep gelişimi için düşük kaynama noktası hafif organik kompleks ligandlar kullanarak rapor.
Example of a flexible-circuit film. Source: Patrick Mansell/PennStateSentezlenen mürekkepler cam, evde beslenen hayvan ve PI spin-kaplama ve meme-jet baskı yöntemleri ile gibi değişken yüzeyler üzerinde basıldı.

Mükemmel yapışma ve yüksek iletkenlik

Olarak yazdırılan filmleri (andlt; 90 ° C) mükemmel yapışma ve yüksek iletkenlik sahip düzgün gümüş film elde etmek için düşük ısılarda Sinterlenmiş. 60 ° C ve evde beslenen hayvan meme-jet yazdırılan filmde tavlanmış cam SOP spin kaplı filmde Sinterlenmiş 1,07 × 106 yüksek iletkenlikleri vermiştir 75 ° C'de S/m ve 2,74 × 106 S/m, sırasıyla, hangi sadece toplu gümüş (~ 107 S/m) daha düşük bir--in-büyüklük olduğundan. Gümüş filmleri ışık - yayan diyotlar (LED'ler) da gösterdi bükme ve test büküm mükemmel yapışma gücü ile bağlı.

Bir çift:Dijital baskı hazır iletken mürekkep tam ölçekli üretim hedefleri Sonraki:İletken mürekkepler tüketici taleplerini karşılamak nasıl