(Inkjet, Ekran, Gravür ve Fleksografik), Cihaza Göre (Ekran, Fotovoltaik, Aydınlatma, RFID ve Diğerleri) Malzeme (Mürekkep ve Yüzey) Göre Basılı Elektronik Pazar Analizi, Bölge ve Segment Tahminleri, 2014 - 2025

- Mar 14, 2017-

NEW YORK , Şubat 27, 2017 / PRNewswire / - Grand View Research, Inc.'in yeni bir raporuna göre, küresel basılı elektronik pazarının 2025 yılına kadar 19.15 milyar USD'ye ulaşması öngörülüyor. Düşük elektronik imalatçıların düşük imalat sektöründe talep ettiği Maliyetleri ve çevre dostu teknolojilere duyulan ihtiyaç, teknolojinin kabul görmesinin önünü açıyor.

Buna ek olarak, dünya çapında IoT'nin artan nüfuzu, basılı elektronik pazarını tahmin döneminde çekmenin başlıca faktörü olarak kanıtlıyor. Telekomünikasyon endüstrisinde IoT'nin ağı arttırmak ve operasyonlarla birlikte performansı optimize etmek için sürekli artan talebinin, tahmin dönemi boyunca teknolojinin uygulanmasına katkıda bulunması beklenmektedir.

Çeşitli teknolojik gelişmeler ve gelişmeler, çeşitli elektronik cihazların ve araçların gelişimine yol açmıştır. Artan farkındalık ve kullanıcı dostu teknolojiler, bu yenilikçi ürünlerin erken aşamada benimsenmesine yol açıyor.

Endüstrinin yetkili oyuncuları, ürün portföylerini zenginleştirmek ve piyasadaki varlıklarını tesis etmek için büyük ölçüde ilgili Ar-Ge faaliyetlerine yatırım yapıyorlar. Sonuçta, basılı elektronik gibi etkin ve güvenilir teknolojilerin benimsenmesi, dünya çapındaki üreticiler için bir zorunluluk haline geldi. Bu nedenle, basılı elektroniklerin, tahmin dönemi boyunca tüketici elektroniği sektöründe dikkat çekici bir rol oynamaları beklenmektedir.

Basılı elektronik pazarında, ihtiyaç duyulan materyallere, teknolojilere ve tahmini süre boyunca önemli bir uygulama sahibi cihazlara göre kategorize edilir. Asya Pasifik bölgesi, iletken mürekkeplerin büyük talep görmesine katkıda bulunuyor ve tahmini süreyi de elinde tutması bekleniyor. Bu talep, bölgesel ülkelerdeki tüketici elektroniğinin artan üretimi için akredite edilebilir.

Bununla birlikte, Kuzey Amerika ve İngiltere, Almanya ve Norveç gibi Avrupa ülkeleri, basılı elektronik teknolojisinin geliştirilmesi için Ar-Ge'yi teşvik etmek ve bunlara yatırım yapmak için çeşitli kuruluşlar ve dernekler içeriyor. Ayrıca, Asya Pasifik bölgesinin, şirketlerin mürekkep kalitesini, güvenilirliğini ve diğer iletken özellikleri arttırmak için yoğun yatırım yapmalarına neden olan yoğun talep görmesi bekleniyor.

Mürekkep püskürtme teknolojisinin, daha az mürekkep tüketimi, malzeme israfı, esneklik, kompaktlık ve daha az başlangıç yatırımı gibi karakteristik özellikleri, teknolojinin tahmin edilen sürede kayda değer bir süratle ilerlemesine neden oluyor. Dahası basılı elektronik RFID cihazları, paketleme sektöründeki zorlu uygulamaya bağlı olarak öngörülen sürede göze çarpan bir artış gözlemleyen bir başka bölümdür. Bu nedenle, dünya çapında basılı elektronik pazarının güçlendirilmesi için olumlu etkiler.

Rapordan çıkan diğer anahtar bulgular şunları önermektedir:  

Basılı elektronik pazarındaki büyüme, mürekkep püskürtmeli teknolojinin, büyüyen ekranın ve basılan RFID cihazlarının giderek artan bir şekilde benimsenmesiyle akredite edilebilir.

Doğal kaynakların korunmasıyla ilgili artan farkındalık, teknoloji büyümesini daha da ileri götüren fotovoltaik cihazların benimsenmesi gibi çevre dostu alternatiflerin benimsenmesine yol açmaktadır.

İletken mürekkepler ve serigrafi teknolojisi, basılı elektronik pazarının hakimiyeti altındaki iki segmenttir.

Çeşitli kuruluşlar ve dernekler, Almanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerindeki basılı elektronik teknolojisini 2015 yılında önemli bir paya sahip olarak teşvik etmektedir.

Anahtar sektör katılımcıları arasında şunlar bulunur:
Enfucell Oy, GSI Technologies, NovaCentrix ve T-Ink, Inc. Yetkili oyuncuların izlediği önemli geliştirme stratejileri, sürekli AR-GE'yi üstlenerek portföylerini zenginleştirmenin yanı sıra ortaklıklar veya dağıtım anlaşmaları, birleşmeler ve satın almalar imzalamayı içerir.Bir çift:Yazdırılan elektronik: RFID sensör Platform ve otomatik işlem için esnek fonksiyonel Filmler Sonraki:Basılı Elektronik Araştırmaları ve Uygulamasında İşbirliği