Yazdırılan elektronik: RFID sensör Platform ve otomatik işlem için esnek fonksiyonel Filmler

- Mar 17, 2017-

Schreiner PrinTronics, Schreiner grubun Yeterlik Merkezi "Yenilik vitrin" Münih (Hall B0) Mart 29 ve 30, LOPEC, yazdırılmış elektronik için bir dünya ilk sunan: Elektrik işlevi olan karmaşık bir etiket featuring yazdırılan bir RFID sensör platform. Yazdırılan iletken izlemeler kullanarak, etiketi bir sıcaklık ve bir ilk-açılış sensör NFC yongası ile birleştirir. Baskılı bir NFC anteni sayesinde, çip bu amaç için donatılmış bir akıllı telefon ile okunabilir. Rulo rulo işlemleri için geliştirilen, çözüm için otomatik işlem mükemmel uygundur.


Yazdırılan RFID sensör platform bir ürün paketi imzalamak için kullanılan iki temel işlevleri gerçekleştirir. Bir sensör aracılığıyla bu sürekli ölçer ve etiketin ömür boyunca tüm tedarik zinciri boyunca sıcaklıklar kaydeder. Etiketin içinde gömülü bir çok ince, esnek pil böyle uzun vadeli veri günlüğünü etkinleştirir. Ayrıca entegre bir ilk-açılış sensörü olsun veya olmasın etiket ile belgili tanımlık kutu ve içeriği açmak için kesilmiş oldu kurcalamak için maruz kalmış olabilir gösterir.


Diğer esnek ve çok katmanlı film LOPEC standında görücüye elektrik iletim, anahtarlama, ölçüm ve kontrol amacıyla yazdırılan iletken izleri, antenler, Isıtma elemanları, reflektör, çok fonksiyonlu kullanıcı arabirimleri ve diğer algılayıcılar ürünler; Bu Schreiner PrinTronics çözümler de çok fonksiyonlu ve yüksek katma değer sunmak. Gümüş ve karbon, baskı içinde derinlemesine know-how üzerinde merkezli yalıtım veya delik aracılığıyla bağlantılar, Schreiner PrinTronics sürekli yüksek seviyelere elektronik yüksek hassasiyetli rulo rulo baskı son yıllarda gelişmekte olan.

Bir çift:Teklif etmek yeteneklilik ile gümüş nano tanecikleri mürekkep kullanarak yeni katı ve esnek hibrid devreler için Sonraki:(Inkjet, Ekran, Gravür ve Fleksografik), Cihaza Göre (Ekran, Fotovoltaik, Aydınlatma, RFID ve Diğerleri) Malzeme (Mürekkep ve Yüzey) Göre Basılı Elektronik Pazar Analizi, Bölge ve Segment Tahminleri, 2014 - 2025