İpliksi mantarlar ile taranması antimikrobiyal gümüş nano tanecikleri sentezi için

- Feb 13, 2017-

Mevcut çalışma bir toplu iş o gümüş nano tanecikleri biyosentezi yetenekli tanımlamak için şeker kamışı ekimi topraktan izole 20 mantar suşlarının eleme amacı vardı. Bu nano tanecikleri Klinik Mikrobiyoloji büyük ve etkili bir uygulama olduğu bilinmektedir.


Dört suşları gümüş nano tanecikleri biyosentezi yetenekli olmak bulunamadı. Biosynthesised nano tanecikleri scanning elektron mikroskobu, EDX ve XRD UV-VIS spektroskopisi ile karakterize.


30-100nm, normal bir yuvarlak şekil ve Escherichia coli, Staphylococcus aureus ve Pseudomonas aeruginosa karşı potansiyel antimikrobiyal aktivite ortalama bir büyüklüğe sahip bulunmuştur. Antimikrobiyal aktivitesi nano tanecikleri konsantrasyon için doğrudan ilgili olabilir bulundu.


Nano tanecikleri sentezi Mycogenic bir yeşil biyojenik diğer alternatifler tercih işlemidir. Mantarlar ekstraselüler enzim büyük üreticileri olduğundan bu işlem ölçekleme-daha kolay bir görev mikrobiyal direnç karşı mücadele üzerine Klinik Mikrobiyoloji, yanı sıra diğer endüstriyel uygulamalar için yüksek öneme sahip up sağlar.

Bir çift:Bilim adamları, W.Va. kolejler mevcut bulgular ekonomik, toplumsal etkisi araştırma projeleri Sonraki:IDTechEx araştırma yeni raporda yazdırılan, organik, esnek elektronik