Gümüş nanopartikül uygulamaları

- Oct 24, 2017 -

Gümüş nano tanecikleri gümüş gümüş nano ölçekli yapılır. Gümüş nano tanecikleri çoğunlukla yaklaşık 25 nm, E. coli, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis boyutunda ve diğer düzinelerce patojenik mikroorganizmaların güçlü inhibitör ve öldürme etkisi ve ilaç direnci üretmek değildir. Gümüş nano-parçacıklar ve pamuk çorap, iyi anti-bakteriyel deodorant etkisi ile yapılan penye pamuk lifi ile.

Mikroelektronik Mühendisliği alanında son derece önemli bir konuma kaplayacak şekilde nanopartikül parçacıkları nedeniyle onun iyi iletkenlik, gümüş. Böylece yüzey Raman uygulamaları, Tıp uygulamaları gelişmiş gibi bazı özel amaçlar, have nanopartikül parçacık yüzey etkisi, kuantum boyut etkisi, vb, gümüş.

1. gümüş nano tanecikleri toz gümüş Elemental, parçacık boyutu daha az 100nm, genellikle 25-başlamak 50nm arasında vardır.

Gümüş nano tanecikleri özelliklerini doğrudan partikül büyüklükleri ilişkilidir.

Çalışmada bulundu ki küçük partikül büyüklüğü, bakteri yok edici güçlü performans.

Uygulama alanları

Yüksek kaliteli gümüş Yapıştır (yapıştırıcı)

Chip bileşenleri için dış elektrot hamuru, kalın film entegre devre hamuru, güneş paneli elektrot Yapıştır, LED küçük parça paket iletken gümüş plastik, iletken gümüş Yapıştır ve oligomer iletken gümüş Yapıştır, sinterleme yüksek sıcaklık için kullanılan Yazdırılan elektronik aygıt iletken mürekkep ve benzeri kullanılan

İletken kaplama

Yüksek kaliteli filtre katmanı, gümüş tüp kondansatör katmanı, düşük sıcaklık Sinterlenmiş Yapıştır ve Dielektrik Yapıştır

Tıp alanında

Antibakteriyel plastik ve tıbbi cihazlar, antibakteriyel plastik ve kauçuk ürünleri, antibakteriyel Tekstil ve Giyim Ayakkabı, çorap, antibakteriyel kaplama, seramik ve cam, yeşil antibakteriyel kaplama

Yeşil beyaz eşya ve mobilya ürünleri

Anti-statik, sterilizasyon kaplama, deodorant, antibakteriyel film ile ev aletleri

Katalitik malzemelerin

Etilen oksidasyon katalizör, desteklenen gümüş katalizör için yakıt hücresi

yeni enerji

Isı değişimi malzemeleri, yüksek kaliteli elektronik bileşenleri elektrot malzemeleri

Galvanik sanayi

Altın Elektroform için gümüş kaplama malzemesi

Özellikleri

Kısa vadeli yıkama işlevini etkilemez; doğal renk ile dağıtılabilir renk, uygulama değil boyama etkiler, tamamen yerine kurşun, kalay kaynak, nano, gümüş tanecikleri vücutta antibakteriyel uzun süreli kullanımı üzerinde biyolojik, olumsuz etkileri, gümüş birikimi oluşturacak aşırı birikimi ve hatta önemli bir zehirlenme fenomen, nano, gümüş tanecikleri çevreye uçucu öldürmek yararlı bakterilerin ortamında, plastik ürünler, sonra gümüş nano tanecikleri bir belirli ekoloji olacaktır etkisi olacak Artık bitmiş yağış bakteri yok edici bir işlevi vardır, zaman genellikle altı ay aralığı, uzun vadeli kullanım için üç ay içinde Zehirlenme belirtileri neden vücut için zararlı, fiziksel gelişim etkiler.

Talimatları

Doğrudan veya dolaylı kullanımı.

Uygulamalar

Gümüş nano tanecikleri var antibakteriyel özellikleri için geçerli olan bebek ürünleri de dahil olmak üzere hayata, sofra ve şişe uygulamaları, ithalat Sheng gümüş nano tanecikleri antibakteriyel sofra güvenli bir malzeme, Seoul (Pyle gümüş şişe nano tanecikleri PES bulmaca şişe, Şaban gümüş iyonu PES bulmaca şişe, Şaban PES kombinasyon bulmaca şişe) gümüş nanopartikül malzeme içerir. Gümüş nano tanecikleri güvenli ve yaygın olarak kullanılmaktadır.


Bir çift:İnorganik Bileşik Yavaş Uygulama Geliştirme Sonraki:İnorganik Bileşik Adlandırma Kuralları