Gümüş nanopartikül kimyasal etkileşim

- Oct 25, 2017-

Gümüş nano tanecikleri (AGNPS bundan böyle denir) daha büyük yararlar kazanmış, Metalik Gümüş olduğu gibi çeşitli tıbbi tedaviler, gümüş nanopartikül nanoteknoloji devrimler sonucu günlük hayatta de yaygın olarak kullanılır. Ama AGNPS uygulamalar çeşitli alanlarda büyümesi kaçınılmaz olarak potansiyel riski nano tanecikleri, insan sağlığı ve çevre güvenliği için endişe neden yol açar. Gümüş nanopartikül içindeki son yıl, araştırmacılar AGNPS toksisitesi değerlendirildi ve onların hücresel ve moleküler toksisite mekanizmaları keşfetmek istedi.

Nano-malzemeler girin biyolojik sistemiyle hücreler, organelleri ve oluştururlar (protein, nükleik asitler, yağlar, karbonhidratlar) nano tanecikleri-biomolecules arabirimi bir dizi kurmak için. Dinamik fiziksel-kimyasal etkileşim, kinetik ve ısı bu interfacial alan etkileyecek protein kron, hücre iletişim, membran kapsüllenmiş parçacıklar, gümüş nanopartikül hücre alımı ve biocatalysis oluşumu gibi bazı süreçleri aktarmak, Bütün bunlar Biyouyumluluk ve Nanomalzemeler biyolojik tehlikeleri belirlemek.

Bir kez insan vücudunda bazı özgün hedef dokuda kalabilir ama onlar taşınan kan veya lenf sistemi yoluyla prensip olarak, gümüş nanoparçacık vücudun ikincil hedef organlara, belirli organ neden dağıtılmış Agnps veya yanıt sistemleri. Rodents, beyin, karaciğer, dalak, böbrek ve testis bütün vücudun ana ikincil hedef organlar ne olursa olsun, ister sözlü, gümüş nanopartikül intravenöz veya mayi enjeksiyonları Agnps için verilir. Bu desen organ dağıtım AGNPS potansiyel toksisitesi nörotoksisite, bağışıklık toksisite, nefrotoksisiteye ve üreme toksisitesi içinde vivo neden olabilir gösteriyor.

Sitotoksik reaksiyonlar, Reaktif oksijen, DNA hasarı, hücre içi enzim aktivitesi ve Apoptozis ve nekroz, değişiklikler gibi karaciğer toksisitesi Agnps içinde vivo neden ile ilişkili bulunmuştur. Basitçe söylemek gerekirse, hücreleri olumsuz koşullar, gümüş birkaç kararlı durum işlemleri hücre, yaşama sürdürebilmek için başlayacak nanopartikül Yüzleşirken biri autophagy var. Gümüş nanopartikül Autophagy AGNPS toksisite karşı koymak için bir kritik hücre savunma süreç olarak kullanılabilir, ama autophagy etkinlik, düşük enerji ile sahip değilse ve Apoptozis ve sonraki karaciğer hasarı teşvik edebilir.

Büyüyen kanıt çeviri yazı değişiklikleri, gümüş nanopartikül özellikle fosforilasyon, asetilasyon ve Ubikuitin, faaliyet ve/veya toplama proteinlerin autophagy gerçekleştirmek ve autophagy ince ayar belirler geliştirme. Gümüş nanopartikül hücre stres artış modifiye sistemi veya fizyolojik koşullar altında ortaya çıkmaz nonspesifik değişiklik çöküşü yol açabilir.

Ubikuitin protein proteaz tarafından aşağılayıcı işlemi olan proteinler, kaderi denetlemek için anahtar olarak kabul edilmiştir. Daha yakın zamanlarda, gümüş nanopartikül orada eşlenik Ubikuitin zinciri autophagy selectivity belirler kanıtlar büyüyor.


Bir çift:İnorganik bileşiktir dört Kategoriler Sonraki:Gümüş nanopartikül çevre güvenliği