Gümüş nanopartikül çevre güvenliği

- Oct 17, 2017-

Metalik Gümüş yaygın olduğu gibi nanoteknoloji devrimler, gümüş nanopartikül sonucunda çeşitli tıbbi tedaviler de günlük hayatta kullanılan gümüş nano tanecikleri (AGNPS bundan böyle denir) daha büyük yararlar elde etti. Ama AGNPS uygulamalar çeşitli alanlarda büyümesi kaçınılmaz olarak potansiyel riski nano tanecikleri, insan sağlığı ve çevre güvenliği için endişe neden yol açar. Son yıllarda, gümüş nanopartikül araştırmacılar AGNPS toksisitesi değerlendirildi ve onların hücresel ve moleküler toksisite mekanizmaları keşfetmek için çalıştı.

Nano-malzemeler girin biyolojik sistemiyle hücreler, organelleri ve oluştururlar (protein, nükleik asitler, yağlar, karbonhidratlar) nano tanecikleri-biomolecules arabirimi bir dizi kurmak için. Dinamik fiziksel-kimyasal etkileşim, Kinetik, gümüş nanopartikül ve ısı transferi interfacial bu alanda protein kron, hücre iletişim, membran kapsüllenmiş parçacıklar, hücre alımı ve biocatalysis oluşumu gibi bazı süreçleri etkiler, Bütün bunlar Biyouyumluluk ve Nanomalzemeler biyolojik tehlikeleri belirlemek.

Agnps insan vücudunda bir kez bazı özgün hedef dokuda kalabilir, ama prensip olarak onlar kan veya lenf sistemi, belirli organ veya yanıt sistemleri neden vücudun ikincil hedef organlara dağıtılan aracılığıyla ulaştırılacak. Kemirgenler beyin, karaciğer, dalak, gümüş nanopartikül böbrek ve testis olup oral, intravenöz veya mayi enjeksiyonları Agnps için verilir ne olursa olsun tüm vücudun ana ikincil hedef organlar vardır. Bu desen organ dağıtım AGNPS potansiyel toksisitesi nörotoksisite, bağışıklık toksisite, nefrotoksisiteye ve üreme toksisitesi içinde vivo neden olabilir gösteriyor.

Sitotoksik reaksiyonlar, Reaktif oksijen, DNA hasarı, hücre içi enzim aktivitesi ve Apoptozis ve nekroz, değişiklikler gibi karaciğer toksisitesi Agnps içinde vivo neden ile ilişkili bulunmuştur. Temel olarak, hücreleri olumsuz koşullar karşısında zaman, birisi autophagy olan hücre, yaşama sürdürebilmek birkaç kararlı durum işlemleri başlayacak. Autophagy AGNPS toksisite karşı koymak için bir kritik hücre savunma süreç olarak kullanılabilir, ama autophagy aktivitesiyle azaltılmış enerji, gümüş nanopartikül tutmaz ve Apoptozis ve sonraki karaciğer hasarı teşvik edebilir.

Autophagy autophagy aktif olarak tanımlanan veya autophagy kesilir, taşıma ve/veya fonksiyonel kusurlarý lizozomal autophagy Apoptozis ve autophagy için kuvvet sürüş bir potansiyel olarak kabul edilmiştir ve aynı zamanda sonuçlar gösterdi tip II olarak bilinen programlanmış hücre ölümü. Son yıllarda yapılan çalışmalarda tüp bebek Agnps de sırayla sonraki autophagy (muhtemelen lizozomal disfonksiyon sonucu), engeller göstermiştir gümüş nanopartikül normal hücresel fizyolojisi ile girişime neden olabilir. Buna ek olarak, p62, yüzeyi birikimi P62 normal hücresel Fizyoloji korumak açısından elverişli olacak gibi görünüyor.


Bir çift:Gümüş nanopartikül kimyasal etkileşim Sonraki:Gümüş nitrat özellikleri