Gümüş nanopartikül özellikleri

- Sep 01, 2017-

Silver'ın parasal değeri altın daha düşüktür, ancak enfeksiyon tedavisinde gümüş tıbbi değeri göz ardı. Ne zaman antibiyotik hatası, kolloidal gümüş etkisi üzerinde. John Hapkins Üniversitesi Dr Schauss kolloidal gümüş "patojenler yüzlerce" karşı koyamaz doğal bir ilaç olduğuna inanıyor. Profesör Menriques Minnan Üniversitesi gümüş nano tanecikleri Mayalar çeşitli koşullar altında öldürmek ve iyi antifungal yeteneğine sahip göstermiştir. Önlenmesi ve tedavisinde oral enfeksiyon için etkilidir.

Silver'ın parasal değeri altın daha düşüktür; Ama enfeksiyon tedavisinde gümüş tıbbi değeri göz ardı; Acil durumlarda, kolloidal gümüş sadece daha altın daha değerli ve daha etkili değil.

Ne zaman antibiyotik hatası, kolloidal gümüş üzerinde etkisi; antibiyotik bağırsak iyi ya da kötü mikro-organizmaların saldırı, bağışıklık sistemi zarar. Antibiyotik A tek saldırı desen bakteriyel değişiklik duyarlıdır. Aslında, antibiyotik kötüye ve ciddi reçete eksikliği neden bakterilerin antibiyotiklere karşı savaşmak. Bu hastanede genel bir sorundur.

Öte yandan, Dr Alexander G. Schauss, John Hapkins Üniversitesi kolloidal gümüş "yüzlerce patojenlerin"; yeteneğine sahip bir doğal ilaç savunuyor pek çok doktor antibiyotik 1938 yılında bulamadık ve birçok doktor enfeksiyon kullanılır. Bugün, insanlar geri gümüş bakteriyel metamorfoz gibi sorunlar ile başa çıkmak için gidin.

Doktorlar gümüş nano tanecikleri ile mantar kaynaklı ağız enfeksiyonları tedavisi için deneme? Mantar enfeksiyonları Candida albicans ve Candida glabrata neden protez içinde yaygındır; Ardıç kuşu ve diş Stomatit - protez takan insanların % 70 etkiler çok acı verici bir enfeksiyon neden. Bu tedavi zor ağız enfeksiyonları mikroorganizmaların hızla biyofilmler formu ve antibiyotikler bu mantarlar öldürmek değil, ama onlara gerçekten yardımcı olur.

Profesör Mariana Henriques University of Minho ve meslektaşları bu ağız enfeksiyonları etkilerini çözümlemek için ve onları kontrol etmek için bu nano tanecikleri potansiyel yeteneklerini dikkat irili ufaklı gümüş nano tanecikleri test.

Henriques ve meslektaşları tükürük tükürük, mantar enfeksiyonları değişimler gözlenen içine yapay biyofilm sonra deneysel kontrollü ortamlarda, çeşitli neden eskiden. Onlar yakında boyutu tüm koşullarda önemli değil, gümüş nano tanecikleri etkili maya öldürecek bulundu. Bu çalışmada açıkça gümüş antifungal özelliklerini belirler ve çeşitli parçacık boyutlarda çeşitli işlemler kullanılabilir.

Gümüş nano tanecikleri yeni ilaçlar içinde listelenen ve hastanelerde önlem olarak kullanılabilir. Gümüş protez ile biyofilm büyüme engellemeye yardımcı olmak için ağız gelebilir. Profesör Henriques gümüş nano tanecikleri bile ağzına büyümek bakteri ve mantarlar karşı koruyucu bir tabaka üretmek için takma dişler için eklenebilir inanıyor.

Özellikleri

Nano-gümüş parçacıkları nedeniyle öyle Mikroelektronik alanında son derece önemli bir yere sahiptir böylece onun iyi iletkenlik. Böylece yüzey gelişmiş uygulamaları Raman tıbbi uygulamalar gibi bazı özel amaçlar have Nano-gümüş parçacıkları efektleri, kuantum boyutu efektleri, vb, yüzey.

1. Nano gümüş partikül büyüklüğü 100nm, 25-başlamak 50nm arasında genellikle daha az bir gümüş gibi malzemedir.

2. Nano gümüş performans ve partikül büyüklüğü doğrudan ilgili.

Çalışmada bulundu ki küçük partikül büyüklüğü, bakteri yok edici güçlü performans.

Özellikleri

Kısa vadeli yıkama işlevini etkilemez; doğal renk ile dağıtılabilir renk, uygulama değil boyama etkiler, tamamen yerine kurşun, kalay kaynak, nano-gümüş antibakteriyel uzun süreli kullanımı gümüş gövdesinde oluşan ifade-ecek var olmak biyolojik, olumsuz etkileri, aşırı birikimi ve hatta orada fenomen zehirlenmesi açık olacak, nano-gümüş uçucu çevreye belirli bir etkisi ekoloji olacaktır öldürmek yararlı bakterilerin ortamında, nano-gümüş yağış plastik ürünler olacak sonra artık sterilizasyon işlevi, üç ayda genellikle altı ay için zamanım yok, uzun süreli kullanımı fiziksel gelişimi etkileyen zehirlenmesi, neden belirtiler vücuda zararlı olacak.


Bir çift:Gümüş Nitrat Dağılımı ve Çökeltme Sonraki:İnorganik bileşiktir rolü