Gümüş nanopartikül etkileşim

- Nov 03, 2017-

Gümüş metal günlük yaşam ve çeşitli tıbbi tedaviler yaygın olarak kullanılır. Nanoteknoloji atılım nedeniyle, daha fazla fayda gümüş nano tanecikleri (aşağıda AgNPs anılacaktır) kazanmıştır. Ancak, çeşitli alanlarda AgNPs uygulanması büyüme kaçınılmaz Nano parçacıklar, insan sağlığı ve çevre güvenliği konusunda endişeleriniz neden potansiyel risklerin bir artış yol açar. Son yıllarda, gümüş nanopartikül araştırmacılar AgNPs toksik ve belirtileri bir çaba onların hücresel ve moleküler toksikolojik mekanizmaları keşfetmek için değerlendirdi.

Biyolojik sisteme girdikten sonra Nanomalzemeler nanopartikül-biomolecule arabirimleri hücreleri, hücre altı organelleri ve proteinler, nükleik asitler, yağlar ve karbonhidratlar oluştururlar, bir dizi kurmak. Dinamik fizikokimyasal etkileşimleri, gümüş nanopartikül kinetik ve proteini kalabalık, hücre iletişim, plazma zarı tuzak, hücre alımı ve biocatalysis gibi bu arabirimi bölge etkileyen süreçleri, ısı değişimi, tüm bunların belirlemek Nanomalzemeler Biyouyumluluk ve biyolojik zararlılık potansiyelini.

Vücuttaki bir kez AgNPs hedef dokuda kalabilir, ama prensip olarak onlar olacak kan veya lenf sistemi yoluyla taşınan ve belirli organ veya sistemik reaksiyonlar neden vücudun ikincil hedef organlara dağıtılmış. Rodents AgNPs, oral, gümüş nanopartikül intravenöz veya mayi enjeksiyon ne olursa olsun bu beyin, karaciğer, dalak, böbrek ve testis sistemik dağıtımı altında büyük ikincil hedef organlar vardır kanıtlanmıştır. Bu desen organ dağıtım AgNPs potansiyel toksisitesi nörotoksisite, immunotoxicity, nefrotoksisiteye ve üreme toksisitesi vücutta neden olduğunu göstermektedir.

Sitotoksik reaksiyonlar, Reaktif oksijen türleri, DNA hasarı, hücre içi enzim aktivitesi ve Apoptozis ve nekroz, değişiklikler gibi gümüş nanopartikül AgNPs içinde vivo indüklenen hepatotoxicity için bağlantılı olmuştur. Temel olarak, bunlardan biri autophagy olduğunda olumsuz bir durum olarak, gümüş birkaç homeostatik süreçleri hücreleri, yaşama korumak için başlayacak nanopartikül hücrelerdir. Autophagy AgNPs toksisite karşı koymak çok önemlidir, ancak autophagic faaliyet sahip değilse bir hücre savunma süreç olarak hizmet verebilir. Enerji, gümüş nanopartikül azalma ile Apoptozis ve karaciğer fonksiyon sonraki zarar teşvik edebilir.

Kanıt büyüyen translasyonel modifikasyonlar, özellikle fosforilasyon, asetilasyon ve ubiquitination, belirlemek faaliyet ve / veya toplama proteinlerin autophagy gerçekleştirme ve gelişimi ince ayar dahil Autophagy. Gümüş nanopartikül artırır hücresel stres içinde translasyonel modifikasyon sistemlerinin arıza veya fizyolojik koşullar altında meydana gelmez spesifik olmayan değişiklikler yol açabilir.

Ubiquitination uzun proteinler kaderini kontrol anahtarı kabul edilmiştir. Gümüş nanopartikül BT tarafından proteasome protein yıkımı için etiketleme bir süreçtir. Daha yakın zamanlarda, Birleşik büyüyen kanıt yoktur Ubikuitin zincirleri autophagy selectivity belirlemek.


Bir çift:Gümüş nitrat oksitleyici Sonraki:Gümüş Nanoparçacık Sitotoksik Mekanizması