Gümüş nanopartikül etkileşim

- Jul 21, 2017-

Metal gümüş günlük hayatta ve tıbbi bakım yaygın olarak kullanılır. Nanopartikül nedeniyle nanoteknoloji, gümüş nanopartikül nano atılım için gümüş gümüş parçacıkları (aşağıda AgNPs anılacaktır) daha fazla fayda elde etti. Ancak, çeşitli alanlarda AgNPs kullanımında artış kaçınılmaz Nano parçacıklar, çevre güvenliği ve insan sağlığı ile ilgili kaygıları gündeme getirme potansiyel riski artış yol açar. Gümüş nanopartikül içindeki son yıl, araştırmacılar AgNPs toksisitesine değerlendirildi ve onların hücresel ve moleküler toksisite mekanizmaları keşfetmek istedi.

Nanomalzemeler biyolojik sisteme girdikten sonra nanopartikül-biomolecule arayüzleri bir dizi hücreler, hücre altı organelleri ve oluştururlar (proteinler, nükleik asitler, gümüş nanopartikül yağlar, karbonhidrat) kurdu. Dynamics, dynamics ve ısı alışverişini bu arabirimi alanındaki etkileşimi protein taç oluşumu, hücre iletişim, plazma zarı tuzak, gümüş nanopartikül hücre alımı ve biocatalysis, tüm bunların varlığı belirlemek gibi işlemleri etkileyebilir Biyouyumluluk ve biohazardability Nanomalzemeler.

Sitotoksisite, Reaktif oksijen türleri, DNA hasarı, hücre içi enzim aktivitesi gümüş nanopartikül değişimler ve Apoptozis ve nekroz, geçtiği gibi-si olmak be ilişkili karaciğer toksisitesi AgNPs içinde vivo tarafından indüklenen ile. Basitçe söylemek gerekirse, hücreleri olumsuz koşullar, gümüş birkaç kararlı durum işlemleri hücre sağkalım, sürdürmek için başlayacak nanopartikül Yüzleşirken biri autophagy var. Autophagy AgNPs toksisite karşı koymak için şarttır, ama autophagic etkinlik, gümüş nanopartikül başlangıcı Apoptozis ve sonraki karaciğer için katkıda bulunabilir azaltılmış enerji eşlik sahip değilse bir hücre savunma işlem olarak hareket edebilir işlev hasar.

Hücreleri aktif taşıma (yani, endositoz) aracılığıyla girin AgNPs bariz sitotoksik etkisi vardır. Buna ek olarak, ağırlıklı olarak endositoz ile lizozomal aralığı içine değiştirilir, AgNPs içselleştirilmesi hücreleri üzerinde önemli bir toksik etkisi vardır. Göz önüne alındığında bu AgNPs endositoz sitotoksisite ikna için yeterli ve gerekli olmayan bir durum olarak kabul edilir. Buna ek olarak, gümüş nanopartikül AgNPs lipid peroksidasyon inducing tarafından hücre zarının bütünlüğü yok etmek ve böylece doğrudan hücre zarının nüfuz.

Daha fazla kanıt translasyonel modifikasyonlar, özellikle fosforilasyon, asetilasyon ve ubiquitination, faaliyet ve / veya toplama proteinlerin autophagy gerçekleştirme ve autophagous gelgit ince ayar belirlemek öneriyor geliştirme. Gümüş nanopartikül arttı hücresel stres translasyonel modifikasyon sisteminin çöküşü kurşun ya da fizyolojik koşullar altında ortaya çıkmaz nonspesifik değişiklik neden.

Ubiquitination uzun proteinler, protein proteasomes tarafından bozulmuş etiketleme işlemi olan gümüş nanopartikül kaderi kontrol anahtarı kabul edilmiştir. Nanopartikül daha son zamanlarda silver, Birleşik büyüyen kanıt Ubikuitin zincirleri autophagy selectivity belirlemek.

Autophagy işlev bozukluğu autophagic hiperaktivite belirlenen veya autophagic gelgit engellendi ve sonuçları autophagic taşıma ve / veya Apoptozis ve autophagy potansiyel tanınan lizozomal disfonksiyon olarak çıkmaktadır vardır hücre ölümü için ivme olarak da bilinen Tip II programlanmış hücre ölümü olduğunu. Son içinde vitro çalışmalar AgNPs de sırayla hangi normal hücre fizyolojisi ile girişime neden olabilir (Bu lizozomal disfonksiyon sonucu olabilir) sonraki autophonic gelgit, blok göstermiştir. Gümüş nanopartikül ek olarak, p62, yüzeyi P62 birikimi normal hücre fizyolojisi korumak açısından elverişli olacak gibi görünüyor.


Bir çift:İnorganik bileşik gelişimi Sonraki:Gümüş Nano malzeme ürün özellikleri