Gümüş Nanopartikül Teknolojisi

- Jul 31, 2017-

Gümüş partiküller içeren yeni bir plazma implant kaplaması olan Silver Nanoparticle DentaPlas, diş implantasyonu sırasında bakteri enfeksiyonlarını önler. Gümüş Nanopartikül Bu kaplama teknolojisi, geleneksel implantasyon teknolojisi kadar güçlüdür ve daha uzun ömürlüdür.

Diş implantasyonundaki en büyük problemlerden biri çene kemiğinin dejenerasyonuna yol açan bakteri enfeksiyonudur. Ve en son teknoloji gelecekteki enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olacaktır, Gümüş Nanopartikül implant etkisini artırabilir. Almanya'nın yıllık dental implantasyon miktarı şaşırtıcıdır ve implantasyon için yılda yaklaşık bir milyon kadardır. Bununla birlikte, organizasyondaki bakteriyel enfeksiyon nedeniyle, Gümüş Nanopartikülün bu eski implantasyon modelinin değişmesi gerekiyor. Suni diş implantasyonu yapılırken, vücudun hücre savunma sistemi kendilerini mikrobik enfeksiyonlardan koruyacaktır. Bakteriler vücudun bağışıklık sisteminden geçtiklerinde, titanyum implant yüzeyinde hızla bir biyofilm tabakası oluşturarak reddedilmesini engellerler. Bakteriler daha sonra implanta istila ederek Gümüş Nanopartikül inflamatuvar bir reaksiyona neden olur ve kemik bozulmasına neden olur.

Bu yeni plazma kaplaması sadece bakteri üremesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda implant ve çene kemiğini daha dayanıklı bir kemik tabakası oluşturur. Gümüş nanoparçacıklar implantın yüzeyinde bulunur, böylece bu elde edilebilir. Nanoparçacıkların ve bir plazma polimer kaplamanın bu kombinasyonu, yalnızca yaklaşık 100 nanometre kalınlığa sahiptir ve birkaç hafta sonra çözünebilir. Gümüş Nanopartikül Ve bu süre zarfında, gümüş iyonlarının az miktarda salınmasına devam edilecek, Gümüş Nanopartikül böylece bakterileri öldürüyor. İmplante edilen titanyum implantlar ve numunelerin testi sırasında Silver Nanoparticle DentaPlas kaplaması süreci kolayca dezenfekte edebilir, antibakteriyel özelliklere sahiptir ve iyi biyouyumluluk gösterir.

Malzeme tabakasının kalınlığı, gözeneklilik ve gümüş parçacıklarının konsantrasyonu gerektiği gibi uyarlanabilir. Bu, gümüş parçacıkların dış plazma katmanı boyunca nüfuz etmesine ve implantın istenen şekilde ayarlanmasına izin verir. Gümüş parçacıklar serbest bırakıldıktan sonra, Gümüş Nanopartikül gümüş partikülleri artık dokuya girmeyecek, Gümüş Nanopartikül implantın toksik etkilere neden olmadığı anlamına geliyor. Bu plazma polimer kaplamanın prototipi artık mevcut.


Bir çift:Gümüş nitrat hiçbir koku Sonraki:Gümüş nanopartikül bakteri yok edici özellikleri