Gümüş Nanowires ve Graphene birleştirmek kuvvetleri için dokunmatik ekran görüntüleri

- Jan 09, 2017-

,Nanomalzemeler alanreplaceindium kalay oksit (ITO) için yarışıyordenetleyen şeffaf orkestra şefi piksel görüntülemedokunmatik ekran görüntüler kalabalıklaşıyor. Biz de dahil olmak üzere malzeme gördümkarbon nanotüpler,Gümüş nanowires,veGrafinBu uygulama için varisi görünür olarak terfi.

Şimdi, İngiltere'de Sussex Üniversitesi'ndeki araştırmacılar güçlü contenderinto indiyum kalay oksit yerine savaş girmiştik:Grafin ile birlikte bağlı olan gümüş nanowires oluşan bir karma malzeme.

"Gerçeğini sadece ITO, özelliklerini elde etmek için genellikle gerekli nanowires bir kısmını kullanmanız gerekir nedeniyle hibrid malzeme çok daha ucuz olduğunu" açıkladı Alan Dalton, Sussex Üniversitesi'nde profesör ve kimin laboratuarı ile bir e-posta röportajda bir araştırma yaptıIEEE Spectrum. "Grafen halkalı arasındaki ağ yoğun olması gerekmez anlamına gelir nanowires gibi davranır. Biz nanowires toz boya bir ağ üzerine grafen tarafından film biriktirme mevduat."

Bu melez malzeme nanowires kendi şeffaf iletken pazarında daha büyük bir pay alarak potansiyelini açılır gümüş karşı ilişkilendirilen azaltılmış maliyetler; thatdemand bu iletkenler için satış geçmişi 2025 900 milyon dolar işareti itecektir tahmin edilmektedir.

Günlük'te açıklanan araştırmaNano, araştırmacılar malzeme üreten anahtarı daha önce nasıl oldu faz değişiklikleri donma gibi çok küçük alanlarda tanımlamak için kullanılan matematiksel bir teknik olduğunu gösterdi.

"Bizim nanowire elektrotlar özelliklerini etkilemeden yapabilirsiniz en küçük altpiksel boyutunu atlatmanın bir matematiksel tekniği uygulamış olan bu araştırmada" açıkladı Matthew Large, yazar kağıdın bir basın açıklamasında yol. "Sonuçları nasıl verilen herhangi bir uygulamanın gereksinimlerini karşılamak için bizim nanowires ayarlamak için bize."

Gümüş nanowires ITO için en umut verici yedek biri olduğu kanıtlanmıştır. Şirketler gibiCambriosveMavi NanoBu teknoloji yararlanarak en önemli ticari girişimler arasında vardır.

"Gümüş nanowire ve gümüş nanowire-grafen melez muhtemelen en uygun alternatifler mevcut teknolojileri," dedi Dalton bir basın açıklaması.

Dalton inanıyor yeni süreçlerine azaltacaktır sadece bu malzemeleri ile ilişkili üretim maliyetlerini azaltmak, ama Ayrıca enerji talepleri için materyalleri rakip üzerinde bir fiyat ve performans avantaj vererek azaltmak.

Dalton ve laboratuarını insanlarakarşı katıldıM-OF, Oxford, İngiltere merkezli; birlikte, bu son araştırma sonuçları ticari projelere uygulamak için arıyorlar.


Bir çift:İletken mürekkep piyasalar 2016-2026: Tahminleri, teknolojiler, oyuncular Sonraki:NANOWIRE "MÜREKKEP" ENABLE KAĞIT TABANLI YAZDIRILABİLİR ELEKTRONİK