Gümüş Nitrat Alkali ile Tepkimeye Girebilir

- Sep 27, 2017 -

Gümüş nitrat güçlü oksitleyici, aşındırıcı, Gümüş Nitrat çevre kirleticileridir. Bazı organik madde veya kükürt ile, fosfor karışık öğütme, darbe yakılabilir veya patlayabilir; gümüş nitrat aşındırıcıdır. Cildin gümüş nitrat çözeltisi ile lekelenmesiyle, siyah bir protein gümüşün oluşumuna bağlı siyah noktalar olacaktır.

Gümüş nitratın, vücuda, gastrointestinal sistemin ciddi şekilde aşınmasına neden olan, yaklaşık 10 gramlık yetişkin öldürücü dozda belirli bir toksisitesi vardır. Vaftizci gümüş nitrat şiddetli karın ağrısına, kusmaya, kanlı dışkıya ve hatta gastrointestinal perforasyona neden olabilir. Cilt ve göz yanıklarına neden olabilir. İşçilerin mallarına uzun vadeli maruz kalma sistemik gümüş sendromu görünecektir. Performans şunları içerir: vücudun cildi çok çeşitli pigmentasyon, gri-mavi veya sığ taş rengi; göz hasarından kaynaklanan göz gümüşü; kronik bronşit ve benzeri neden olduğu solunum gümüş sakin.

Havalandırmayı geliştirmek için kapalı işlem. Gümüş Nitrat Operatörün lastik eldiven ve gözlük takması gerektiğinde çözüme karşı cildinize atılmamalıdır.

Ciltle temas: Kirlenmiş giysileri çıkarın ve sabun ve su ile iyice durulayın.

Serin ve havadar bir yerde saklayın; kahverengi veya siyah bir şişede saklanmalıdır. Ateşten uzak, ısı. Işıktan kaçının. Hazne sıcaklığı 30 not aşmaz, bağıl nem% 80'i geçmez. Ambalaj mühürlenmeli ve nemli olmamalıdır. Yakıtla kolay olmalı, Gümüş Nitrat indirgeyici ajan, alkali, alkol, ayrı ayrı saklanan yenebilir kimyasallar, karışık depolamadan kaçının.

Organik madde gri gümüş, gümüşün ayrışması durumunda gümüş nitrat. Saf gümüş nitrat ışığa karşı stabildir, ancak genel ürün saflığından dolayı yeterli değildir, Gümüş Nitrat sulu çözeltisi ve katı sık sık kahverengi reaktif şişesinde saklanır. Gümüş nitrat, gümüş, azot, oksijen ve azot dioksite ayrıştırarak 440 ° C'ye ısıtılır. Sulu çözelti ve etanol çözeltisi litmus'a nötrdür ve pH yaklaşık 6'dır. Kaynama noktası 444 ° C'dir (ayrışma). Oksidasyon var. Organik madde varlığında, ışığın gri veya grimsi siyaha dönüştüğünü görün. Gümüş nitrat, çökeltme veya koordinasyon için bir dizi reaktif ile reaksiyona girer (koordinasyon bileşiklerine bakınız). Örneğin, hidrojen sülfür reaksiyonu ile, siyah gümüş sülfür Ag2S çökeltisinin oluşumu; potasyum kromat reaksiyonu ile kırmızımsı kahverengi gümüş kromat Ag2CrO4 çökeltisinin oluşumu; sodyum hidrojen fosfat reaksiyonu ile sarı gümüş fosfat Ag3PO4 çökeltisinin oluşumu; Halojen iyonları ile gümüş nitrat reaksiyonu, gümüş halojenür AgX çökeltisi oluşturmak. Ama aynı zamanda alkali rolü ile, kahverengi siyah gümüş oksit Ag2O çökeltmesinin oluşumu; Beyaz gümüş oksalat Ag2C2O4 çökeltisi oluşturmak için oksalat iyonlarının rolü ile. Gümüş nitrat, çeşitli koordinasyon molekülleri oluşturmak için NH3, CN-, SCN- ve benzeri ile reaksiyona girebilir


Bir çift:Gümüş Nano malzeme ürün özellikleri Sonraki:Gümüş nitrat insan vücuduna zarar