Gümüş Nitrat Etkisi

- Jun 15, 2017-

Renksiz, tatsız şeffaf kristal veya beyaz kristal, acı tadı. Yoğunluk: 4,35, erime noktası 212 ° C, kaynama noktası: 440 ° C Gümüş Nitrat Fotoğrafçılık, ayna, gümüş, gizli ve sönümsüz mürekkep, boyama, porselen, renklendirme, fildişi inceltme ve önemli reaktiflerin kimyasal analizi için kullanılan Gümüş Antivirüs, sıkılaştırıcı, yenidoğan oftalmi için tıbbi nitrat. Yara ve lokal inflamasyon için önleme ve veterinerlik tedavisi.

Hayvan testi, hemolitik anemi ve pulmoner ödemin tekrarlanan küçük dozlarda gümüş enjeksiyonu yapmasına neden olabilir; anemi, miyeloproliferasyon, doku ve organogenezise, özellikle glomerüler bazal membran gevşemesine neden olabilir ve bazal membranın kalınlaşmasına neden olabilir.

Cilt ve mukoza zararlılarının kısa süreli aşırı olması, bronşit kaynaklı solunum yolu hasarında uyarıcı bir etkiye ve koroziv etkiye sahiptir, gümüş nitrat sindirim sistemi alındıktan sonra mukoza zarı aşındırıcı olduktan sonra konjonktivada solunum yollarında submukozal gümüş sakinleşir.

Gri gümüş sakin, yaygın el, önkol ve diğer açıkta kalan parçalar, gri ve kahverengi siyah lekeler gösteren bazı insanlar sistemik cilt gümüş sakin görünür, bu gümüş sakin değişim genellikle solunum sistemi üzerindeki etkisi, solunum sistemi üzerinde uzun süre dayanır Kronik yol açabilir bronşit.

Gümüş nitrat güçlü bir oksitleyici maddedir ve ateş riski altındadır. Ateş yakıldığında.

Ve ışık siyahı, organik madde bir arada bulunması, gümüş Nitrat, hidrojen sülfit, ışıklı veya ışıksız siyahtır. Isıtma ve gümüş ile ayrışabilir.

Deri: Cilt ile temasını önlemek için koruyucu giysiler giyin.


Gözler: kimyasal güvenlik gözlükleri ile.


Soluma: Gümüş nitrat tozunun veya karışımının aşırı alımını önlemek için solunum cihazı ile donatılmış olmalı.

Gümüş nitrat aldıktan sonra hızlı bir şekilde konsantre tuzlu su, ve% 2 sodyum klorür enjeksiyon yavaşça mide yıkama inhalasyon, böylece gümüş klorür çökeltme oluşumu ve diğer semptomatik tedavi. Cilt ve göz mukozal gümüş sakin, sodyum tiyosülfat ve potasyum ferricyanide karışımı, yerel intradermal veya subkonjonktival enjeksiyon, kullanılabilir belirli bir etkisi vardır.

Gümüş nitratın ayrışmasını önlemek için, Gümüş Nitrat, kahverengi şişelerde veya koyu renkli kaplarda, düşük sıcaklıkta, havalandırmada, uzaktaki organik maddelerde depolanabilir ve malzemeyi korumada kolaylıkla okside edilebilir.

Kaçak oluşması, koruyucu maske ve eldiven giymelidir. Su ile durulayın ve atığı atık su sistemine seyreltin.


Bir çift:İnorganik Olarak Belirtilen İnorganik Bileşik Sonraki:Gümüş Nanopartikül Çevre Güvenliği