Gümüş nitrat oksitleyici

- Oct 17, 2017-

Gümüş nitrat olduğunu kimyasal ürünler, esas olarak kullanılan bir tür gümüş kaplama, ayna baskı, tıp ve diğer sanayi, gümüş nitrat, çözünür su özellikleri vardır, hiçbir renk vardır, gümüş nitrat Isik Reaksiyonu için gümüş nitrat yüksek saflık nispeten istikrarlı.

Eğer klorür iyonları, brom iyonları, iyot iyonları, vb. Gümüş nitrat suda çözünmez nitrik asit gümüş klorür (beyaz çökelti), gümüş bromür (hafif sarı çökelti), gümüş iyodür (sarı çökelti) çözünmez ve benzeri üretmek için tepki olacaktır. Bu nedenle, genellikle klorür iyonları varlığını test etmek için kullanılır.

Eter ve gliserin, biraz susuz etanol, konsantre nitrik asit içinde hemen hemen çözünmez çözünür çözünür. Onun sulu çözüm zayıf asidik. Gümüş nitrat çözüm gümüş iyonları, çok sayıda içerir, böylece oksidasyon daha güçlüdür ve bir bazı aşındırıcı, gümüş nitrat tıbbi kullanım için korozyon Hiperplazi granülasyon dokusunun, oküler enfeksiyonu mantar ilaçları için çözüm oranında seyreltin. Erime sonra hafif sarı sıvı katılaşma sonra hala beyazdır.

Gümüş nitrat organik madde olduğunda gümüş açık gri ve siyah. Saf gümüş nitrat ışık sabit, ama onun sulu çözüm ve katı bir kahverengi reaktif şişede ürün genel saflığı nedeniyle sık sık kept. Gümüş nitrat decomposed gümüş, azot, gümüş nitrat oksijen ve azot dioksit 440 ℃. sulu çözüm ve etanol çözüm ısıtıldığında turnusol tarafsız bir tepki var, ph yaklaşık 6. Kaynama noktası 444 ℃ (ayrıştırma). Oksitleyici. Organik madde varlığında, açık gri veya gri-siyah bakın. Gümüş nitrat (bkz: koordinasyon bileşikleri) koordinasyon reaksiyonlar ya da tepkiler çökelti reaktifler bir dizi tepki verebilir. Örneğin, hidrojen sülfür ile reaksiyonu, Siyah Gümüş sülfür ag2s yağış oluşumu; Potasyum kromat, kırmızı-kahverengi krom-asit gümüş Ag2cro4 yağış oluşumu ile reaksiyonu; Sodyum dihydrogen fosfat, sarı gümüş fosfat ag3po4 çökelti şekillendirme ile reaksiyonu; Halojen iyonları ile reaksiyonu gümüş nitrat gümüş halide agx çökelti şekillendirme. Ayrıca alkali eylem, form kahverengi siyah okside gümüş ag2o çökelti ve oksalik asit kök iyon eylem form beyaz oksalik asit gümüş Ag2c2o4 acele vb ile olabilir. Gümüş nitrat tepki NH3, CN ve scn-çeşitli koordinasyon iyonları oluşturmak için.

Analitik kimya klorür iyonları çökelti için kullanılır ve gümüş nitrat çalışma standartları Sodyum Klorür çözümleri kalibre için kullanılır. İnorganik sanayi diğer gümüş tuzları yapmak için kullanılır. Elektronik Sanayi üretiminde iletken Yapıştırıcılar, ajanlar, a8x moleküler elekler, gümüş kaplama ve canlı-çalışma eldiven arındırıcı gümüş nitrat yeni gaz kullanılır. Işığa duyarlı sanayi film filmleri, x-ışını fotoğraf filmleri ve fotoğraf filmleri gibi fotoğrafik malzeme yapmak için kullanılır. Elektronik bileşenler ve diğer el sanatları sanayi galvanik gümüş, ama aynı zamanda çok sayıda aynalar ve vakum şişe safra kesesi gümüş malzeme. Pil sanayi Gümüş Çinko pil üretimi için kullanılır. Gümüş nitrat tıp bakterisit ve aşındırıcı Ajan kullanılır. Günlük kimya endüstrisi saç boyası için kullanılır. Analitik kimya, klor, brom, iyot siyanür ve thiocyanate belirlemek için kullanılır.


Bir çift:Gümüş nitrat anlamlı bir fark Sonraki:Gümüş nanopartikül etkileşim