Gümüş nitrat fiziksel ve kimyasal özellikleri

- Oct 13, 2017 -

Gümüş nitrat suda çözünür bir renksiz kristal 's. Saf nitrik asit ışık sabit, ama onun sulu çözüm ve katı kahverengi reaktifler saflık olmaması nedeniyle genellikle depolanır. Kullanılan fotoğraf emülsiyon, gümüş kaplama, ayna, baskı, tıp, saç boyası, klor iyon, bromür iyon ve iyodür, vb, aynı zamanda elektronik endüstrisinde kullanılan.

Fiziksel ve kimyasal özellikleri

Fiziksel özellikleri

Renksiz ve şeffaf eğik kristal lamel kristal, suyu ve amonyak, eter ve gliserin, biraz susuz etanol, konsantre nitrik asit içinde hemen hemen çözünmez çözünür çözünür çözünür. Onun sulu çözüm zayıf asidik. Gümüş nitrat çözüm son derece okside ve gümüş iyonları büyük miktarda içerdiğinden aşındırıcı bir etkisi vardır. Hiperplazi granülasyon dokusunun tıbbi tedavisinde kullanılır ve seyreltik çözüm göz enfeksiyonu mantar ilacı için kullanılır. Erime sonra hafif sarı sıvı kür sonra hala beyazdır.

Kimyasal özellikleri

Gümüş nitrat organik madde ile siyah ve gümüş içine ayrılmış. Saf nitrik asit ışık sabit, ama onun sulu çözüm ve katı kahverengi reaktifler saflık olmaması nedeniyle genellikle depolanır. 440 ℃, nitrojen, oksijen ve azot dioksit ısıtıldığında gümüş içine gümüş nitrat çürümüş. Sulu çözüm ve etanol çözüm pH yaklaşık 6 turnusol tarafsız bir tepki var. 444 ℃ (ayrıştırma) kaynama noktası. Bu oksitleyici. Organik madde varlığında, açık gri veya siyah bakın. Gümüş nitrat reaktifler tepki veya koordinasyon tepki bir dizi tepki (koordinasyon bileşiği bakın). Örneğin, hidrojen sülfür tepki ile siyah sülfür Ag2S yağış oluşuyor. Potasyum kromat ile kırmızı ve kahverengi kromat Ag2CrO4 yağış kuruldu. Disodyum hidrojen fosfat tepki ile sarı Ag3PO4 yağış kuruldu. Halojenli gümüş AgX yağış halojen iyon reaksiyonu ile oluşan. Ayrıca siyah oksit Ag2O yağış oluşturmak için alkali ile çalışabilir. Beyaz oksalat Ag2C2O4 yağış oksalat iyon eylem ile kuruldu. Gümüş nitrat NH3, CN - ve SCN - ile çeşitli koordinasyon molekülleri oluşturmak için tepki verebilir.

Rol amaç

Analitik kimya klorid iyon çökelti kullanıldı ve Kıyaslama nitrat Sodyum Klorür çözüm ayarlamak için kullanıldı. İnorganik sanayi diğer gümüş tuzları yapmak için kullanılır. Elektronik Sanayi iletken yapıştırıcı, yeni gaz arıtma Ajan, A8x moleküler elek, gümüş düzgün ve elektrik iş eldivenleri, vb yapmak için kullanılır. Işığa duyarlı sanayi film, x-ışını ve fotoğraf filmi gibi ışığa duyarlı malzeme yapmak için kullanılır. Kaplama sanayi elektronik bileşenler ve diğer el sanatları yanı sıra aynalar ve yalıtım şişe kullanılan gümüş malzeme büyük miktarda gümüş kaplama için kullanılır. Pil sanayi Gümüş-Çinko piller üretmek için kullanılır. Tıp fungisit, kostik Ajan kullanılır. Günlük Kimya Sanayi ve benzeri saç boyası için kullanılır. Analitik kimya, klor, brom, iyot siyanür ve thiocyanate belirlemek için kullanılır. [3]

Siyanür gümüş kaplama, gibi kaplama Gümüş sülfürik asit, hidroklorik asit kaplama Gümüş, aminodisulfonate gümüş kaplama Gümüş, vb Sülfanil salisilik asit için kullanılır. Gümüş iyon kaynağı orası. Gümüş nitrat içeriği gümüş Sıvı iletkenlik, dispersiyonu ve yağış hızını biraz etkisi vardır. Olağan doz 25-50 g/l.

Gümüş nitrat amonyak çözüm organik Redüktör aldehit ve şeker tarafından azaltılabilir. Aldehit ve şeker denetler bir reaktif yani. Klorid iyon, manganez, galvanik, fotoğrafçılık ve porselen boyama belirlenmesi için katalizör belirlenmesi için de kullanılır.

Tehlike bu

Gümüş nitrat güçlü oksidan, aşındırıcı ve çevre kirletici var. Bazı organik madde veya kükürt veya fosfor ve etkisi ile karıştırma yanmış veya patlayıcı olabilir; Gümüş nitrat aşındırıcı. Deri bir gümüş nitrat çözümde sonra siyah noktalar, siyah protein gümüş üretim sayesinde görünür. Gümüş nitrat zehirli, ld50mg/kg ve öldürücü tutarı yaklaşık 10 gram.


Bir çift:Gümüş nitrat insan vücuduna zarar Sonraki:İnorganik bileşik rolü