Öğrenciler bilim becerilerini vitrin

- Mar 24, 2017 -

Great Falls üniversite MSU Montana bölgesi II bilim olarak Salı sabahı doluydu ve mühendislik Fuarı başladı.

Buzul, Toole, özgürlük, Teton, Pondera, Cascade ve Judith Havzası ilçeler arasından altı ila 12. sınıflarda öğrencilere proje panoları ve prototip ile okulun koridorları Paketli. On sekiz okulları ve birkaç ev-okul öğrenci temsil edildi.

150'den fazla hakimler Koleji, 308 orta okul öğrencilerine ve hipotez 44 lise öğrencileri sonuç ve aradaki her şey için test dolaştım.

Centerville yedinci sınıf öğrencisi Cade Hutchins gururla onun hipotez o sıcak su ile kasırga soğuk su yanlış olduğu ortaya çıktı daha hızlı seyahat Aslında rağmen onun kasırga tüpler gösterdi.

"Sıcak moleküller su, daha hızlı hareket ediyor düşündüm o-cekti var olmak hızlı," dedi Cade. "Ben soğuk molekülleri daha sıkı, bu yüzden su daha yoğun ve battı dolu olduğunu olduğunu sonucuna vardı. Bu sıcak ve soğuk hava veya okyanus akımları gibi."

Cade onun projesi iki 32-ons soda şişeleri ve kırmızı, plastik şişe bağlayıcı ile hazırlanmış.

Cade MacGyvering malzemeler için onun deneyimlerinden Centerville'nın NASA projesi ile birlikte kullanılır. Uzayın dayanabilir bir uzay giysisi oluşturmak için yardım ediyor.

"Sanırım ben büyümek ne zaman ben bir mühendis olmak istiyorum."

B9326689574Z.1_20170314201824_000_GHVHNURQT.1-0.jpg

Leanne Frost, genel eğitim, iş, büyük şelale üniversite MSU'da teknoloji ve transferi Bölümü Direktörü alan öğrencilere bilim ve mühendislik alanları hakkında heyecanlanmak için bu olay amacı olduğunu söyledi.

"Bu onların coşku bilim için göstermek için büyük bir fırsat her yaştan öğrenciler için" Frost dedi.

Üst katta, Simms junior Avery Harris Kistik fibrozis olan hastalar için tıbbi malzeme temizlemenin en iyi yolu gösteren onun kontrplak Proje Kurulu önünde durdu. Avery onu proje duygusal eki ile yaklaştı.

Avery'nin dedesi tıbbi ekipman dayanıyordu ama genellikle sadece durulama ve bunu boş bırakmak sonra temizledim. Avery bu yöntem bakteri büyüme staving etkisiz hayal.

Avery, kimin kızı Kistik fibrozis vardır bir doktorla üniversitede çalışmaya başladı. O bir meydan okuma sundu: o ne temizleme yöntemi tıbbi ekipman üzerinde bağımlı hastalar için en etkili olduğunu anlamak?

Avery üç çeşit bakteri onun deneyinde kullanılan: E. coli, staf ve pseudomonas aeruginosa. "Ben yine de kaynar en etkili olurdu," dedi. "Gerçek olduğu ortaya çıktı, ama çoğu tıbbi malzeme plastik ve sadece beş erimeye başlamadan önce dakika haşlanmış olabilir."

O da büyüme engel olacağını görmek için altın ve gümüş nano tanecikleri ile denedi. Diye o bazı bakteriler ile işe yaramadı ama hepsini durmadı tamamladı.

Birçok öğrenci iletken deneyler yaptıkları gibi projeleri sunan içine kadar zaman ver. Tüm şekil, boyut ve renk kurulları yöntemleri ve bulgular metin, fotoğrafları ve grafikleri resimli.

Amanda Nix, 7-12 bilim öğretmen Sunburst, bu deneyim öğrenciler için son derece önemli olduğunu söyledi.

"Bu çapraz müfredat," Nix dedi. "Onlar yazma, araştırma, sunma ve bilim için yeni bilgisayar programları öğrenme."

Sunburst öğrenciler her öğrenci aynı düzeyde zaman ve deneylerle tamamlamak için erişim vardı emin olmak için neredeyse sadece okul zamanı sırasında kendi projeleri üzerinde çalıştı.

B9326689574Z.1_20170314201824_000_G8VHNUROH.1-0.jpg

"Birbirimize destek ve öğretmenler var bu yüzden okulda bitti" Nix söyledi. "Bu destek evde olmayabilir tüm öğrenciler için oyun alanı düzeyleri."

Tüm bilim Fuar malzemeleri Sunburst öğrencilere yerel bir sponsor tarafından temin edilmiştir.

Bilim Fuarı lise kısmı Intel uluslararası bilim ve mühendislik Fuarı tarafından onaylanmış olduğunu. Lise notların üst projelerden Mayıs ayında Los Angeles Ulusal ISEF olay katılmaya hak kazanacaktır.

Ödülleri Belediye Başkanı Bob Kelly tarafından sunuldu.

Bilim Fuarı için İlköğretim öğrencilerinin 16 Mart Perşembe devam ediyor. Bu sabah 8: 30'da başlar ve 2'a kadar çalıştırmak Great Falls üniversite MSU kök Club 11: 15'te birkaç bilim deneyleri ile seyirci eğlendirmek olacak Ödül töreni 13'da başlar
Bir çift:Cambrios gümüş Nanowire kabulü genel olarak CAM Çin oluşturulması ile hızlandırmak için Sonraki:Akıllı esnek hibrid devreler oluşturmak için mürekkep püskürtmeli baskı kullanarak