İletken Mürekkep ve Yapıştırma İşi: Herşey Değişiyor

- Feb 20, 2017 -

İletken mürekkeplerde her şey değişiyor ve yapıştırma işlemleri yapılıyor . IDTechEx e, iletken mürekkeplerin ve macunların 2026 yılında mevcut metal fiyatlarında 1.7 milyar dolara ulaşacağını belirtiyor. Mikro boyutlu gümüş iletken macunlar piyasaya hâkim olacak ve 2016'da neredeyse tüm pazarı kontrol edecektir.
 
Bununla birlikte, gümüş nanoparçacıklar 2026 yılında 80 milyon dolarlık bir pazar haline gelmekte olan gelişmekte olan uygulamalar sektöründe kullanım bulma konusunda giderek daha rekabetçi hale gelecektir. Bakır, nispeten olgunlaşmamış bir teknoloji olmaya devam edecek; ancak yeni kürleme sistemleri kurulduğundan sınırlı başarı elde edecektir. Bakır mürekkep satış kapı.
 
Güneş paneli endüstrisi, 2016 yılında ekran baskılı ateşleme tipi iletken macunlar için 1.5 milyon ton pazar olacak. Hamur düzeyinde, yeni bir tedarikçi grubu kısa sürede bu işe hâkim olacak; toz seviyesinde kullanıcılar daha çeşitlendirilmiş bir tedarikçi tabanını zorlayacak.
 
Dokunmatik ekranlı kenar elektrot pazarı düşüşünü sürdürüyor. Sınır ötesi çizgi genişliği (L / S), standart PTF'lerdeki serigrafi sınırlarını aşarak ve fotokurjan macunlara kapı açarak 20/20'a düşürdü. Standart PTF'lerin piyasanın düşük maliyetli ucunda bir miktar pay sahibi olmaya devam edeceği halde, oyma tekniğine dayalı teknikler çerçeve daha da daraltıldığından ek fırsatlar bulacaktır.
 
Otomobil doluluk sensörleri, baskılı piezoresistif sensörler ve bazı glikoz sensörleri gibi sensörler, iletken macunlar için önemli bir niş pazar olacak ve otomobil sektörü de durgun geleneksel ve yüksek büyüme gösteren karışık gruplandırma uygulamaları ile kalacaktır. HF ve UHF RFID anten pazarları büyüyecek ancak önümüzdeki on yılda mürekkep türlerinin görece pazar payının değişeceğini göreceksiniz.
 
Aerosol baskı kullanılarak yapılan 3 boyutlu antenler çekişe devam edecektir. Bu yaklaşım, MID (kalıplanmış ara bağlantı aygıtları) teknikleriyle başa başlayacak ve tüketici elektroniği pazarında önemli bir oyuncu haline gelecektir. ITO alternatifi olan metal örgü, TCF endüstrisinde bekleyen konsolidasyon sürecine rağmen yavaş ilerlemeler yapacak ve ince çizgileri doldurmak veya bastırmak için kullanılan gümüş nanopartikül için talep yaratacaktır.
 
Yeni pazarlar ortaya çıkacak ve yeni performans gereksinimleri yaratılacaktır. In-mold elektronik, termoform / kalıplama işlemini geride bırakabilen ve dayanabilen mürekkepler talep edecektir. Elektronik tekstiller gerçekten gerilebilir ve tekrarlanan yıkama döngülerine dayanacak mürekkepleri gerektirecektir. 3B baskılı elektronik ve masaüstü PCB yazıcıları, 3B yazıcılar ve devre tasarımcıları için geniş yeni prototipleme olanaklarını sunmak için yüksek iletkenlik ve düşük sıcaklık mürekkeplerine ihtiyaç duyacaklar. Tüm bu pazarlar, teknoloji yeniliklerinin pazardaki çekişmeyi sağlayabilmesi koşuluyla, hızlı büyüme için hazırlanıyor.
 
Mürekkep satış fiyatlarının, ham metal fiyatlarındaki düşüş nedeniyle düştüğünü, ancak marjlara baskı uygulandığını ve bunun da gelir tahminlerimizi düşürdüğünü belirtti.
 
" İletken Mürekkep Piyasaları 2017-2027: Tahminler, Teknolojiler, Oyuncular " I DTechEx'in iletken mürekkep ve macun pazarıyla ilgili en son raporu, uygulama ve malzeme türüne göre detaylandırılmış 10 yıllık pazar tahminlerini ve ayrıca mevcut ve gelişmekte olan en az 17 ürünün detaylı analizini veren, iletken mürekkepler ve macun pazarını kapsamlı bir görünüm sağlar. Uygulama sektörleri.


IDTechEx, Gelişmekte olan teknolojilerden kar elde etmenize yardımcı olan Araştırma ve Etkinlik hizmetleri aracılığıyla stratejik iş kararlarına kılavuzluk eder. IDTechEx, iş kararlarına yardımcı olmak için iş liderleri, stratejistler ve gelişmekte olan teknoloji gözlemcileri tarafından aranan verileri sağlayan çekirdek araştırma faaliyetlerine ve yöntemlerine dayanan değer zinciri boyunca şirketlere bağımsız araştırma, işletme istihbaratı ve tavsiye hizmeti sunmaktadır. İlgilenen insanlar www.IDTechEx.com adresinden daha fazla bilgi edinebilir ve ihtiyaçlarını tartışmak için research@IDTechEx.com adresinden IDTechEx ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Bir çift:Elektrokimyasal olarak Hazırlanmış Gümüş Nanoflaklar ve Nanoyeler Sonraki:TMDC Nanoflakes, Yeni Bir Fotosentetik Güneş Pilini Kılıyor