Teklif etmek yeteneklilik ile gümüş nano tanecikleri mürekkep kullanarak yeni katı ve esnek hibrid devreler için

- Mar 20, 2017 -

Bugün elektronik devreler oluşturmak için iki temel yaklaşım vardır: sert bir (silikon devreler) ve yeni, daha çekici, esnek bir kağıt ve 3-b baskı ile kombine edilebilir polimer yüzeylerde dayalı. Bugüne kadar cips sofistike özel işlevler için gerekli güvenilir ve yüksek elektrik performans ulaşmak için kullanılır. Ancak, bilgisayarlar ve cep telefonları gibi daha yüksek karmaşıklık sistemleri için fişleri birlikte bağlı gerekir. Barcelona Üniversitesi İspanyol araştırma ekibi bir mürekkep püskürtmeli yazıcı ile gümüş nano tanecikleri içermektedir mürekkep kullanan yeni bağ teknik SMD veya yüzey takılı aygıtları, adı verilen bu tür patates kızartması için göstermiştir.Üzerinden AIP Yayıncılık, uygulamalı fizik theJournal bu hafta açıklanan tekniği, hızlı, güvenilir ve basit üretim işleminin ve standart üretim süreçlerinin çevresel etkiyi azaltan göz ile endüstriyel gerekliliği için geliştirilmiştir. Nano tanecikleri gümüş mürekkep püskürtmeli mürekkep için endüstriyel onların durumu nedeniyle seçildi. Gümüş kolayca kolayca Sinterlenmiş istikrarlı bir mürekkep nano tanecikleri yeniden oluşturulur. Gümüş ucuz, olmasa da amkullanılan ayıyı maliyeti düşük tutuldu yetersiz.

Andquot için araştırma ekibi düello içindi; aynı ekipman, andquot ile her şeyi yapmak; Javier Arrese göre araştırma ekibi üyesi iyileştirilmesi veya standart üretim devresi için mürekkep püskürtmeli baskı teknolojisi kullanarak ve fiş yapıştırma performansını teyit.

andquot; Biz çeşitli elektronik devreler mürekkep püskürtmeli baskı ile geliştirilen ve birçok kez biz hedeflerine ulaşması için bir SMD çipi andquot eklemek için vardı; Arrese söyledi. andquot; bizim yaklaşım için bu bağ için basılı circuit.andquot; kullanılan aynı makine kullanmak için yapıldı.

En büyük sorun tüm SMD boyutu aileler için yüksek elektrik iletişim değerleri elde etmek oldu. Bunu yapmak için mürekkep püskürtmeli montaj/lehimleme çözüm olarak tarafından basılan gümüş mürekkep kullanarak takım evlenme teklif etti. Gümüş mürekkep damlacıkları örtüşen alan SMD aygıt yastıkları ve yazdırılan alt iletken yolları arasındaki yakın capillarity tarafından arabirimi üzerinden akan mürekkep ile tevdi. Bu olay çok bir sünger gibi çalışır: spon küçük boşluklargeand #39; s yapısı absorbe sıvı, bir yüzeyden sünger çizilmiş olması bir sıvı izin. Bu durumda, ince arabirimi sünger küçük boşluklar gibi davranır.

Yararlanarak Nano mevcut yüzey enerjileri, çok düşük sıcaklıklarda ısı işleminden sonra yüksek elektriksel iletkenlik gümüş nanopartikül (AgNP) mürekkep sağlar ve böylece yüksek elektrik iletim tipi arabağlantı elde edilebilir. Önerilen bu yöntemi kullanarak, bir akıllı esnek hibrid devresi nerede farklı SMDs onun #39; s güvenilirlik ve fizibilite gösteren AgNP mürekkep tarafından monte kağıt üzerinde gösterilmiştir.

andquot; Bizim araştırma birçok sürprizler vardı. Bunlardan biri ne kadar iyi SMD gümrüklü cips vardı önceki inkjet baskılı devreleri kullanarak yeni yöntemi ile karşılaştırıldığında geçerli standart teknoloji, andquot; Arrese söyledi.

Uygulamaları ve bu eser etkileri geniş kapsamlı olabilir.

andquot; Biz inanıyoruz çalışmalarımız mevcut RF [radyo frekansı] Etiketler geliştirmek, artırmak ve akıllı ambalaj teşvik, giyilebilir elektronik, esnek elektronik geliştirmek, kağıt elektronik... sonuçlarımızı bize her şeyi olduğuna inanıyorum yapmak mümkün, andquot; Arrese söyledi.


Bir çift:Akıllı esnek hibrid devreler oluşturmak için mürekkep püskürtmeli baskı kullanarak Sonraki:Yazdırılan elektronik: RFID sensör Platform ve otomatik işlem için esnek fonksiyonel Filmler