VW'nin Yeni Ön Camı Isıyı Yansıtır, Filament Telsiz Buz Çözer

- Mar 01, 2017-

Ön cam teknolojisinin araştırma için bir sıcak bahçe olmadığını düşünüyorsunuz, ancak Volkswagen sadece çok yaygın olan bazı konulara hitap eden yeni ön cam tipini piyasaya sürdü.


Volkswagen'in "iklim ön camı", ısıtmalı bir ön camın içine yerleştirilen görünür ısıtma elemanları ile uzaklaşıyor. Bunun yerine laminasyonlu camın içinde iletken gümüş ince bir tabaka var. Tabaka boyunca azami 400-500 watt geçer ve buzun erimesine yardımcı olur. Camın dondurulmasını önlemek için ön cam sileceklerinin altına ilave filamentler de bulunmaktadır.

Volkswagen-iklim-windscreen.jpg

Avantajlar kışın ötesine uzanıyor. Bu ince gümüş tabaka, işgalcilere görünmez iken, pasif bir ısı kalkanı görevi görür ve güneş parlarken kabin içine giren ısının miktarını azaltır. Volkswagen, geleneksel camdan 15 derece daha fazla iç sıcaklığı azaltabileceğine inanıyor.

Bu sistem, karşılaşacağınız olağan ısıtılmış ön camlardan biraz daha zarif, ince filament tellerden oluşuyor. Bu teller büyük oranda görünmez, ancak belirli koşullar altında oldukça belirginleşiyor ve biraz sinir bozucu oluyor. Çoğu Jaguar Land Rover aracının ön camı bu tür.

Bu teknolojinin henüz ABD'ye gelmediği görülüyor. Golf , Golf Sportsvan, Tiguan , Sharan, Passat ve Passat Variant dahil olmak üzere bir dizi Volkswagen Euro-market aracı için bir seçenek olarak başlayacak. Fiyatlar, yazarken yaklaşık 365 dolara dönüştürülen 340 avrodan başlıyor.Bir çift:Clariant, Nano Gümüş İletken Mürekkebini Başlattı Sonraki:Elektrokimyasal olarak Hazırlanmış Gümüş Nanoflaklar ve Nanoyeler